Poniedziałek, 20 maja 2024 r. 
REKLAMA

Rozkład pociągów i marsowe miny pasażerów

Data publikacji: 01 września 2016 r. 09:21
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:13
Rozkład pociągów i marsowe miny pasażerów
 

W niedzielę (4 września) kolej znów koryguje roczny rozkład jazdy pociągów. Jednakże już w sobotę znika z niego weekendowy TLK „Polaris" relacji Kołobrzeg-Warszawa. Natomiast od poniedziałku PKP Intercity ograniczy kursowanie ekspresu „Sedina". Niemal do końca października pasażerowie pociągów Przewozów Regionalnych, jeżdżących pomiędzy Szczecinem a Zieloną Górą, będą się przesiadać do autobusów. Powodem są prace torowe na odcinku Rzepin-Drzeńsko.

Od 3 września zawieszone zostanie kursowanie weekendowego pociągu TLK Polaris (Warszawa – Kołobrzeg – Warszawa) z dołączanymi w Olsztynie wagonami relacji Białystok – Szczecin. Powodem jest zbyt mała liczba pasażerów.

- W zamian pasażerowie będą mogli skorzystać z nocnego pociągu TLK „Mars" relacji Kołobrzeg – Kraków oraz dwóch dziennych połączeń PKP Intercity: ekonomicznego TLK Słowiniec oraz składu obsługiwanego jednostką Pendolino - informuje PKP Intercity SA.

Przewoźnik jednakże nie podaje, że TLK „Mars" nie zatrzymuje się na stacji Warszawa Centralna, tylko na Wschodnia i to w środku nocy ! Do Kołobrzegu będzie odjeżdżać o godz. 2.12, zaś z zachodniopomorskiego kurortu przyjeżdżać tam o godz. 2.57.

Ponadto od 5 września zostaną ograniczone terminy kursowania  EIC Sedina. Skład z Warszawy do Szczecina pojedzie tylko w piątki i niedziele, a w odwrotnym kierunku w soboty i poniedziałki ! Tę zmianę PKP Intercity też tłumaczy niską frekwencją i wyjaśnia, że na tej trasie pasażerowie będą mogli skorzystać z ośmiu par połączeń, w tym trzech ekspresowych, tyle że nie w tak dogodnym- jak teraz - czasie ! W Intercity chyba zapomniano, że już kiedyś, dzięki takim zmianom pasażerowie przesiedli się do samolotów PLL Lot. A już wiadomo, że może dojść do powtórki. Komunikacyjną lukę wypełni, tyle że dopiero wiosną… Ryanair. Tanie linie lotnicze uruchomią bowiem 26 marca 2017 r. codzienne wieczorne połączenie Szczecin - Warszawa.

Od 5 września aż do 28 października pociągi Przewozów Regionalnych nie będą jeździły pomiędzy Rzepinem a Drzeńskiem. Przyczyną są prace torowe. Tym samym pasażerowie większości pociągów relacji Szczecin Główny- Zielona Góra odcinek Rzepin – Kowalów będą pokonywać autobusem, którym nie wolno przewozić wózków i rowerów. Tylko skład odjeżdżający ze Szczecin Gł. o godz. 15. 45 ma kursować drogą okrężną przez Kowalów – Jerzmanice Lubuskie, a na stacji Rzepin jego podróżni będą mogli się przesiąść do pociągu z Frankfurtu nad Odrą (odj. 18.20) do Zielonej Góry (przyj. 19.43).

(mag)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Krzysiek
2016-09-02 21:44:47
Rozkład pociągów czy dziennikarstwa ?
Janek C.
2016-09-01 14:52:01
Sa sytuacje, ze istoty zywe po smierci rozkladaja sie. Sa sytuacje gdzie Panie rozkladaja nogi. Ciekawe jak rozkladaja sie pociagi.?3 A moze chodzi o rozklad JAZDY pociagow ?
Sz-n
2016-09-01 11:01:20
Przecież to Szczecin, więc czego się spodziewano.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA