Piątek, 01 marca 2024 r. 
REKLAMA

Rozbiórki na ul. Grota-Roweckiego

Data publikacji: 28 października 2019 r. 19:02
Ostatnia aktualizacja: 29 października 2019 r. 08:43
Rozbiórki na ul. Grota-Roweckiego
 

Trwają prace rozbiórkowe na ulicy gen. Stefana Grota-Roweckiego w Szczecinie. Zniknęła już kładka nad ciepłociągiem, którą zastąpi nowa - na konstrukcji stalowej z pochylniami dla niepełnosprawnych.

Wykonawca (konsorcjum firm: BEN-BRUK BEN-BRUK Benedykt Chłap) przystąpił do prac kanalizacyjnych, teletechnicznych oświetleniowych oraz do wykonywania elementów drogowych i ciągów pieszych. Na wykonanie robót wartych 7 298 921,88 zł ma 10 miesięcy od podpisania umowy.

W ramach zadania zaplanowana została przebudowa: drogi, miejsc postojowych, chodników z odwodnieniem, zjazdów oraz remont kładki dla pieszych nad rurociągiem ciepłowniczym wraz z dostawaniem jej dla osób niepełnosprawnych, a także budowa elementów uspokojenia ruchu. Wykonane będą elementy małej architektury i zieleni. 

ZDiTM przypomina, że ul. Grota-Roweckiego jest wyłączona dla ruchu samochodowego na odcinku od ul. Witkiewicza do ul. J. Dwernickiego. Linia 53 nadal kursuje objazdem. W kierunku Pomorzan jedzie ulicą Reduty Ordona, z pominięciem przystanków „Berlinga” i „Roweckiego”. Autobusy 53 zatrzymują się na przystankach „Chłopickiego” i „Wita Stwosza” wspólnych z linią nr 75. Kursy odbywają się według obowiązujących rozkładów jazdy.

(g)

Fot. ZDiTM

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kris
2019-10-29 06:19:48
Powinni zakopac ta rure a nie robic ladniejsze kladki.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA