Środa 10 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Różanka z krokusami - zapraszamy

Data publikacji: 2016-10-15 10:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:17
Różanka z krokusami - zapraszamy
 

Sadzenie krokusów trwa na dobre. Pierwsze cebulki posadzili prezydent Szczecina Piotr Krzystek, przewodnicząca RO Arkońskie-Niemierzyn Maria Myśliwiec oraz dzieci z ośrodka Saniga

***

Wcześniejsza informacja:

Na dobre ruszyła "krokusowa rewolucja" - jedna z najbardziej pozytywnych i społecznych akcji dla zielonego Szczecina. Dzisiaj zawita na Różankę. Każdy w niej może wziąć udział: mieć swój udział w posadzeniu kwiatowego dywanu złożonego z 10 tysięcy krokusów! Dla własnej satysfakcji i dla miasta.

Od pięciu lat, co jesień, spontanicznie organizujące się grupy społeczników obsadzają krokusami miejskie place, podwórka, parki, pasy przyulicznej zieleni, czyli wszystkie te miejsca, którymi wiedzie ich codzienna droga do domu, szkoły, pracy, na uczelnię, do przyjaciół i bliskich. Miejsca, w jakich kolorami i mocą pozytywnej energii miałyby ich - a przy okazji też miasto - krokusy budzić na wiosnę. Niczym efektowne kwiatowe dywany z Jasnych Błoni.

Dzisiaj (15 bm.) mamy szansę - wraz z "Kurierem" - wprowadzić krokusowe pola także na Różankę. Bowiem wraz z firmą Rosiek & Sobczyński nasza redakcja, dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, jest współfundatorem krokusowych cebulek, jakie wszyscy chętni - którym zależy na pięknym Szczecinie - będą mogli posadzić na górnym "tarasie" ulubionego ogrodu szczecinian.

Sadzenie rozpocznie się w samo południe, a potrwa do g. 15. W tym czasie Różanka oferować będzie społecznikom i ich dzieciom moc atrakcji: od balonów "krokusowej rewolucji" po artystyczne popisy. W programie: koncert szczecińskiego zespołu „Srebrzyści Akordeoniści", występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych - Ośrodka Kultury Saniga, Szkoły Podstawowej nr 68, Przedszkola nr 50 oraz Gimnazjum nr 34.

W takcie imprezy zostaną wręczone również nagrody wiosennego konkursu fotograficznego „Krokusy za Krokusy” oraz statuetki Przyjaciela Krokusowej Rewolucji. W minionym roku tymi wyróżnieniami uhonorowano prezydenta Piotra Krzystka oraz „Kurier Szczeciński". Do kogo trafią w sobotę - jeszcze nie zdradzimy. Natomiast pakiety krokusowych nagród zostaną przekazane: Michałowi Nowakowskiemu (I miejsce), Krzysztofowi Targosińskiemu (II miejsce), Pawłowi Wierzchowcowi (III miejsce) i Stanisławowi Milewskiemu (wyróżnienie).

(an)

Fot. A.BEDNARSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA