czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Krokusowy wybuch!

Krokusowy wybuch!

Krokusowy wybuch!
Data publikacji: 2016-10-13 06:06
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:11
Wywietleń: 1153 159694

Dzisiaj razem z „Uszatkiem", a już w sobotę na szczecińskiej Różance - ruszamy z „krokusową rewolucją", czyli jedną z najbardziej pozytywnych i społecznych akcji dla zielonego Szczecina. Wziąć w niej może każdy, kto chce zmieniać szczecińskie place i podwórka na lepsze - sadzić kwiatowe dywany tam, gdzie mieszka, pracuje, uczy się lub spędza czas wolny.

Już po raz piąty podejmujemy bezprecedensowe w historii Szczecina wyzwanie: pod sztandarem „krokusowej rewolucji" będziemy sadzili kwiaty, aby kolorami i mocą pozytywnej energii budziły nas na wiosnę. Na początek przy ul. Włościańskiej - to już dzisiaj (13 bm.) - wraz z najmłodszymi szczecinianami, czyli wychowankami Żłobka nr 3 „Uszatek", ich rodzicami, przyjaciółmi i personelem placówki.

- Świetna, bardzo pozytywna akcja. Już 19 września zaprosiliśmy rodziców do przynoszenia krokusowych cebulek. Spodobał im się pomysł, więc całkiem sporo krokusów będziemy wspólnie sadzić na naszym „Uszatkowym" ogródku - mówi Agnieszka Łaskarzewska, dyrektor placówki.

Natomiast w sobotę (15 bm.) czeka nas na Różance wielka feta: inauguracja pod hasłem„Wybuch Krokusowej Rewolucji”. Do udziału w niej zapraszają pomysłodawcy oraz organizatorzy wydarzenia: Maria Myśliwiec, Sylwiusz Mołodecki, nasz „Kurier Szczeciński", Urząd Miasta Szczecina oraz Ecoszczecin.pl.

- Zapraszamy wszystkich sympatyków naszej akcji i przyjaciół Różanki do wspólnej zabawy w sobotę, 15 października, w godz. 12-15. Prosimy o zabranie ze sobą dobrych humorów i rękawiczek jednorazowych. Zapewniamy ciepłe napoje i dobrą zabawę ku chwale zielonego Szczecina! - zachęca S. Mołodecki.

To akcja społeczna, więc każda para rąk się przyda. Do posadzenia będzie pokaźny kwiatowy dywan z 10 tysięcy krokusów, których sponsorami są: firma Rosiek & Sobczyński, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz nasza redakcja.

- Dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Szczecińskiej Agencji Artystycznej społeczna akcja sadzenia krokusów zostanie wzbogacona o występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych: OK Saniga przy SM „Wspólny Dom”, Szkoły Podstawowej nr 68, Przedszkola nr 50 oraz Gimnazjum nr 34. Czeka nas również specjalny koncert szczecińskiego zespołu „Srebrzyści Akordeoniści" - zachęca M. Myśliwiec.

Uwaga: w takcie imprezy zostaną wręczone nagrody wiosennego konkursu fotograficznego „Krokusy za Krokusy” oraz statuetki Przyjaciela Krokusowej Rewolucji. Kto zdobędzie ów tytuł - jeszcze nie zdradzimy. Natomiast pakiety krokusowych nagród trafią do: Michała Nowakowskiego (I miejsce), Krzysztofa Targosińskiego (II miejsce), Pawła Wierzchowca (III miejsce) i Stanisława Milewskiego (wyróżnienie). Przypomnijmy, że nagroda publiczności w wiosennej edycji konkursu - aparat fotograficzny, ufundowany przez firmę „Zielone Ogrody" - czytelnicy „Kuriera" przyznali Klaudii Hawryszów.
* * *
W „krokusowej rewolucji" każdej jesieni uczestniczą zarówno najmłodsi, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, jak również lokalne firmy, biura, mariny, administracje i oczywiście osoby prywatne. Co październik i w listopadzie społecznie obsadzają cebulkami trawniki. Tak, aby potem - w marcu i kwietniu - te krokusowe pola rozkwitały, czyniąc nasz Szczecin lepszym miejscem do życia: kolorowym. Jak choćby w tym roku i w Szczecinie - kolejnymi - blisko 200 tysiącami wielobarwnych kwiatów, przykuwając uwagę całej Polski.
Jest szansa, że tej jesieni będzie podobnie. Tym bardziej, że już jutro (14 bm.) poznamy miejsce, w którym posadzimy największe krokusowe pole wraz z naszymi Czytelnikami. Czy będzie to pas zieleni wzdłuż ul. Duńskiej, skarpa przy ul. Niemierzyńska, park Przygodna na Gumieńcach, zieleniec przy rondzie Uniwersyteckim (ul. Południowa), a może skwer im. Jacka Nieżychowskiego przy rondzie Sybiraków, sąsiedztwo Teatru Lalek „Pleciuga”, czy też teren wokół jeziorka Słonecznego albo Stawu Brodowskiego, trawnik ul. Walecznych lub ul. Zoologiczna w Kijewie - przekonamy się już za 24 godziny. A do dyspozycji od naszego „Kuriera" oraz WFOŚiGW - aż 30 tysięcy krokusów. ©℗
Arleta NALEWAJKO
Fot. Laureaci konkursu „Krokusy za Krokusy" 2016 r.

Krokusowy wybuch! Krokusowy wybuch! Krokusowy wybuch!

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy