Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Krokusy. Głosujemy, gdzie je zasadzimy

Data publikacji: 05 października 2016 r. 07:24
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:16
Krokusy. Głosujemy, gdzie je zasadzimy
 

W jakim miejscu tej jesieni posadzimy wspólnie z naszymi Czytelnikami kolejne cebule kwiatów wiosny – krokusów? Od poniedziałku trwa SMS-owe głosowanie, które rozstrzygnie, gdzie zawitamy z nimi wraz ze sztandarem tej pożytecznej, wyzwalającej pozytywne emocje wszystkich akcji. Do 12 października (włącznie) czekamy na Państwa głosy.

To już piąta edycja „krokusowej rewolucji” z „Kurierem Szczecińskim”. Każdy może do niej się przyłączyć. Pomysł, którym „zaraziła" innych Maria Myśliwiec, przewodnicząca Rady Osiedla Arkońskie-Niemierzyn, przyciąga co roku spontanicznie wiele osób. Krokusowa rewolucja zdążyła już dotrzeć do wielu, nawet tych najodleglejszych zakątków Szczecina, a nawet poza jego granice, jak choćby do: Mierzyna, Golczewa, Reska, Goleniowa czy Kołobrzegu. A dzięki wsparciu i zaangażowaniu Sylwiusza Mołodeckiego z „Zielonych Ogrodów” idea nabrała realnego wymiaru.

W tym mamy do posadzenia 30 tysięcy krokusów, ufundowanych przez „Kurier” i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Poniżej prezentujemy listę 10 tegorocznych propozycji. Aby wskazać dla „krokusowej rewolucji” najlepszą z lokalizacji, wystarczy zagłosować, wysyłając SMS na numer 7148 o treści KROKUSY.X, gdzie w miejsce X wpiszemy przyporządkowaną miejscu liczbę od 1 do 10 (koszt SMS-a to 1,23 zł z VAT).

Głosujemy do 12 października do godz. 23.59. Na sadzeniu spotkamy się w wybranym przez Czytelników miejscu w sobotę 22 października.

A oto lista:

1. ul. Duńska (pas zieleni wzdłuż ulicy) – (SMS o treści: KROKUSY.1)

2. ul. Niemierzyńska (na skarpie) – (SMS o treści: KROKUSY.2)

3. park Przygodna na Gumieńcach – (SMS o treści: KROKUSY.3)

4. ul. Południowa (pas zieleni przy rondzie Uniwersyteckim) – (SMS o treści: KROKUSY.4)

5. skwer im. Jacka Nieżychowskiego przy rondzie Sybiraków – (SMS o treści: KROKUSY.5)

6. Teatr Lalek „Pleciuga” (plac zieleni od ul. Wielkopolskiej) – (SMS o treści: KROKUSY.6)

7. teren wokół jeziorka Słonecznego – (SMS o treści: KROKUSY.7)

8. teren wokół Stawu Brodowskiego – (SMS o treści: KROKUSY.8)

9. ul. Walecznych (plac zieleni w pobliżu ronda Ułanów Podolskich) – Zdroje (SMS o treści: KROKUSY.9)

10. ul. Zoologiczna – Kijewo – (SMS o treści: KROKUSY.10)

Uwaga: głosujący będą mieli szansę wygrać 10 kalendarzy na 2017 rok „Cały Szczecin w kwiatach”. Potem, tj. 22 bm., posadzimy krokusy w miejscu wybranym przez Czytelników i – mamy nadzieję – przy ich pomocy. ©℗

Mirosław WINCONEK

Fot. Mirosław WINCONEK

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

alot
2016-10-06 21:21:10
Fajne akcje ale moglibyście to weryfikować z planami nasadzeń prowadzonymi przez Miasto. Wzorki utworzone w zeszłych latach na pl. Szarych Szeregów zostały przekopane i utworzono klomby z różami niszcząc krokusy. Takie chaotyczne działanie nie maja sensu. Marnujecie tylko cebulki.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA