poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Różanka w rozkwicie

Różanka w rozkwicie [GALERIA]

Różanka w rozkwicie
Data publikacji: 2020-06-16 16:25
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-18 20:15
Wywietleń: 1266 459536

To jeden z najbardziej reprezentacyjnych terenów rekreacyjnych Szczecina. Cel spacerów i ulubione miejsce wypoczynku miłośników ogrodów. Zachwycające przede wszystkim 10 tysiącami róż w niemal 100 odmianach, jak również krajobrazem zaaranżowanym w nawiązaniu do pierwowzoru, czyli stylistyki lat 30. ubiegłego wieku.

Mowa o Ogrodzie Różanym, który po raz kolejny trafił pod opiekę konsorcjum szczecińsko-gorzowskich firm: Rajskie Ogrody Sylwiusza Mołodeckiego oraz ZPiUK PORAJ Wawrzyńca Zielińskiego. Teraz tego nie widać, ale z dużym opóźnieniem - bo dopiero pod koniec maja - Zakład Usług Komunalnych rozstrzygnął przetarg na pielęgnację szczecińskiej Różanki, na okres bieżącego i całego przyszłego roku. Konsorcjum okazało się - dosłownie - bezkonkurencyjne (do przetargu nie stanęła żadna inna firma) i relatywnie tanie. W budżecie na rzecz opieki nad tym ogrodem zarezerwowano bowiem 380 tysięcy złotych. Tymczasem kontrakt z konsorcjum opiewa na ponad 100 tysięcy zł mniej, czyli konkretnie na 276 782,74 zł.

W tej cenie jest wszystko: od kopcowania róż, ich nawożenia i przycinania, po koszenie trawników. Jednak bez wycinania i sadzenia drzew. Za co teraz - jak na wszystkich miejskich terenach zielonych - odpowiada EKOBUD Eugeniusza Kociszewskiego. W wyścigu o miejski kontrakt ta firma pokonała liczną konkurencję (ROMUS Romana Szczęchuły, spółkę THOMAS, DOMEL Władysława Błażewicza oraz WALDIX Grażynay Haręży). Zdobywając go dzięki doświadczeniu i korzystnej cenie - oferując blisko 351 tysięcy złotych za realizację zadania przez ZUK rozpisanego na dwa lata, czyli do końca przyszłego roku. ©℗

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

Na zdjęciu: Pielęgnacja szczecińskiej Różanki znów jest w rękach konsorcjum firm szczecińsko-gorzowskich: Rajskich Ogrodów oraz PORAJ. Jednak za stan drzew na tym ogrodzie, jak też na innych miejskich terenach zielonych - firma EKOBUD. O takim podziale kompetencyjnym wśród zieleni zdecydował ZUK wraz z magistratem.

Różanka w rozkwicie Różanka w rozkwicie Różanka w rozkwicie Różanka w rozkwicie Różanka w rozkwicie Różanka w rozkwicie Różanka w rozkwicie Różanka w rozkwicie

Komentarze

Rozalka
Nareszcie bo jak na razie to widać brak sponsora a róże radzą sobie same jak mogą -gorzej z inną roślinnością w okolicy fontanny!!!
2020-06-16 20:07:47
też mi coś
wycinać drzewa to nie sztuka, ale nasadzić nowe i pielęgnować to jednak za trudne zadanie dla ZUK.
2020-06-16 19:56:54

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie