środa, 23 września 2020.
Strona główna > Na Luzie > Ogród Różany. Nie tylko Wenus czeka

Ogród Różany. Nie tylko Wenus czeka [GALERIA]

Ogród Różany. Nie tylko Wenus czeka
Data publikacji: 2020-05-19 08:29
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-19 12:36
Wywietleń: 1228 455739

Szukającym wytchnienia od niełatwych realiów czasu zarazy polecamy hortiterapię, a w szczególności wizytę w szczecińskim Ogrodzie Różanym. Wprawdzie na feerię barw królowej kwiatów jeszcze nie można liczyć, ale ten miejski ogród jest już w rozkwicie: kobierców barwinków i bergenii, dąbrówek i gęsiówek, miodunek, niezapominajek i stokrotek, przetaczników, wilczomleczy. Nie brakuje czosnków olbrzymich, irysów, a nawet pierwszych orlików. Choć nieco osłabione przymrozkami, na pergolach rozkwitły wisterie. Natomiast najefektowniej się prezentują oszałamiająco pachnące lilaki (bzy). Pierwsze pąki otworzyła nieśmiało także jedna z rabatowych róż - odmiany 'Venus'.

Za sprawą budowy Węzła Łękno szczecińska Różanka stała się jeszcze bardziej kameralna niż dotychczas. Otwarte jest tylko wejście od strony ul. Zaleskiego.

(an)

Fot. Arleta NALEWAJKO

Ogród Różany. Nie tylko Wenus czeka Ogród Różany. Nie tylko Wenus czeka Ogród Różany. Nie tylko Wenus czeka Ogród Różany. Nie tylko Wenus czeka Ogród Różany. Nie tylko Wenus czeka Ogród Różany. Nie tylko Wenus czeka Ogród Różany. Nie tylko Wenus czeka Ogród Różany. Nie tylko Wenus czeka Ogród Różany. Nie tylko Wenus czeka Ogród Różany. Nie tylko Wenus czeka Ogród Różany. Nie tylko Wenus czeka Ogród Różany. Nie tylko Wenus czeka Ogród Różany. Nie tylko Wenus czeka Ogród Różany. Nie tylko Wenus czeka Ogród Różany. Nie tylko Wenus czeka

Komentarze

Stowarzyszenie Carpe diem
Pięknie:-). Wiosna, wiosna - ach to ty:-)
2020-05-19 11:52:09

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie