sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Rowerowy rok „Gryfusa"

Rowerowy rok „Gryfusa"

Rowerowy rok „Gryfusa"
Data publikacji: 2016-01-09 08:27
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:51
Wywietleń: 2148 89709

Szczeciński Rowerowy Klub „Gryfus" ujawnił swoje tegoroczne plany. Znane są już dokładne daty dwóch wyjazdów. Łącznie w planach jest dziewięć wypraw.

Daty, o jakich można już powiedzieć to wyjazd do Szwecji oraz szósta edycja rowerowego objazdu Zalewu Szczecińskiego. W tym roku wyprawa do Skandynawii planowana jest na dni 21-24 kwietnia. - Tym razem chcielibyśmy zorganizować nocleg w Malmo, aby rozłożyć 160 kilometrową trasę z Ystadt i z powrotem na dwa dni po 80 km, tak aby uczestnicy mogli się bardziej delektować trasą - mówi Paweł Malinowski, prezes „Gryfusa". Kolejny znany termin to tradycyjnie już dwudniowy objazd Zalewu Szczecińskiego (z noclegiem w Świnoujściu), który się odbędzie w dniach 14-15 maja. 

- Przy planowaniu dat wyjazdów staramy się uwzględnić terminy innych imprez rowerowych w naszym regionie, takich jak Święto Cykliczne, amatorskie zawody kolarskie, czy wycieczki rowerowe organizowane przez inne kluby. Dlatego obecnie jesteśmy w stanie podać dokładne daty tylko dwóch pierwszych tegorocznych imprez. W przypadku pozostałych podajemy jedynie miesiące. Wkrótce będziemy znać więcej szczegółów - dodaje P. Malinowski.

Kolejne terminy to: Rugia (czerwiec), Tatry (lipiec), Alpy (sierpień), szlak Odra – Nysa (wrzesień), wyjazd na podsumowanie sezonu (październik). Dodatkowo „Gryfus" pracuje nad organizacją wyprawy szlakiem Rund um Berlin, trasy prowadzącej wokół stolicy Niemiec, ale bez wjeżdżania do miasta. Ta wycieczka miałaby się odbyć w sierpniu. - Chcemy przygotować też obóz dla młodzieży na wschodzie Polski, a dokładnie w okolicach szlaku Green Velo - mówi Malinowski. Informacje na temat wypraw umieszczane będą na bieżąco na fanpage'u klubu oraz na stronie www.gryfus.szczecin.pl. ©℗

(szymw)

Na zdjęciu: Wyjazd rowerzystów Gryfusa do ujścia Nysy na start rajdu szlakiem Nysa - Odra. Zdjęcie z 2014 roku.

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie