niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Noworocznie z Gryfusem

Noworocznie z Gryfusem

Noworocznie z Gryfusem
Data publikacji: 2015-12-30 10:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 675 76281

Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zaprasza na noworoczną wycieczkę nad jezioro Świdwie. To świetna okazja, aby zaliczyć pierwsze rowerowe kilometry w 2016 roku.

ZBIÓRKA odbędzie się 1 stycznia o godz. 12 przy jeziorze Głębokim w Szczecinie. Trasa liczyć będzie około trzydziestu kilometrów. Organizatorzy zapowiadają spokojne, turystyczne tempo jazdy. Wycieczka pojedzie szlakiem: Głębokie, Pilchowo, Tanowo, Gunice, jezioro Świdwie, Łęgi, Buk, Dobra, Wołczkowo, Głębokie. Dlaczego warto wybrać się nad Świdwie? To jeden z najważniejszych rezerwatów ornitologicznych w Europie. Znajduje się na liście konwencji ramsarskiej, czyli aktu prawnego o obszarach wodno-błotnych mających znaczenie międzynarodowe. Także po drodze czeka kilka atrakcji i zabytków. W Tanowie, jeśli skręcimy w ulicę Lipową i pojedziemy w las, natkniemy się na pozostałości poniemieckiego cmentarza ewangelickiego. Wracamy do głównej drogi, z Tanowa drogowskaz pokieruje nas na Świdwie. Mijamy mostek na wypływającej z jeziora rzeczce Gunicy. Tak samo nazywa się nieistniejąca już osada, w której odnajdziemy pozostałości dworu Raminów, rycerskiego rodu z Pomorza, a także nagrobki ich rodowitego cmentarzyku. Za trzy kilometry już jesteśmy przy Świdwiu, gdzie znajduje się palenisko, wieża widokowa, tablice informacyjne, ekspozycja głazów narzutowych.

(szymw)

Fot. Robert STACHNIK

 

 

Komentarze

Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus
Zapraszamy serdecznie! Dodatkowe informacje: https://www.facebook.com/events/1634997996765383/
2015-12-30 15:48:59

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie