Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Rowerowa przygrywka regatowa

Data publikacji: 07 września 2016 r. 23:18
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:14
Rowerowa przygrywka regatowa
 

Blisko 700 km zamierza pokonać około 50. rowerzystów w 5 dni. Rowerami na Regaty TTSR Szczecin 2017 wystartują w czwartek rano, choć zlot żaglowców w stolicy Pomorza Zachodniego dopiero za 11 miesięcy. 

W przyszłym roku, w dniach 5-8 sierpnia, w Szczecinie odbędzie się finał regat The Tall Ships Races Szczecin 2017. Na to wydarzenie można do stolicy Pomorza Zachodniego przylecieć np. samolotem, udać się samochodem czy też pociągiem, przypłynąć. Ale można też przyjechać na rowerze, nawet z najodleglejszych miejsc.

Uczestnicy IV wyjazdu rowerowym szlakiem Odra – Nysa, z gór do Szczecina, a w zasadzie do samego Bałtyku chcą - sami przemierzając blisko 700 km - pokazać, że jest to możliwe. I już warto teraz zaplanować i wpisać do kalendarza podróży rowerowych na 2017 rok, przyjazd do Szczecina. Właśnie na finał regat.

Rowerzyści będą podczas swojej wyprawy promować Szczecin i zapraszać napotkanych rowerzystów oraz mieszkańców innych regionów Czech, Niemiec oraz Polski do odwiedzenia stolicy Pomorza Zachodniego, podczas przyszłorocznego finału regat The Tall Ships Races Szczecin 2017.

Grupa spotka się w środę wieczorem (7.09.2016) o godz. 21.30 na parkingu przy RTV Euro AGD w pobliżu dawnego Dworca PKP Szczecin Turzyn, skąd busami uda się do Czech, aby rano w czwartek, 8 bm. w Górach Izerskich rozpocząć rajd. Start z miejscowości Nová Ves nad Nisou.

Uczestnicy eskapady na dwóch kółkach w cztery dni pokonają dystans 560 km. W tym roku część z nich pojedzie dalej, bo aż nad brzeg Bałtyku. Licznik pokaże wtedy przejechanych około 700 km. Po drodze grupa miłośników turystyki rowerowej odwiedzi m.in. Görlitz, Guben, Frankfurt nad Odrą oraz Kostrzyn. Rowerzyści będą mogli delektować się pięknem uroczych, bogatych w zabytki miejscowości, ale także podziwiać wiele obszarów chronionych z bogatym światem zwierząt i roślin.

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA