piątek, 13 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Rower, zabawa i masa krytyczna

Rower, zabawa i masa krytyczna

Rower, zabawa i masa krytyczna
Data publikacji: 2019-09-20 08:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-20 17:39
Wywietleń: 889 415937

W piątek (20 września) - po wakacyjnej przerwie - z pl. Orła Białego na ulice Szczecina znów wyruszy tzw. rowerowa masa krytyczna. Ma to być - jak zapowiada Stowarzyszenie „Rowerowy Szczecin" - wielki elegancki przejazd rowerowy, a kto jeszcze w nim nie uczestniczył, powinien nadrobić to doświadczenie.

Wrześniowe rowerowe masy krytyczne zwykle były najefektowniejsze. Jak będzie tym razem?

- W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu organizujemy wielki przejazd rowerowy, którym chcemy zaapelować do Prezydenta Szczecina oraz radnych o budowanie infrastruktury rowerowej w Szczecinie. Jednym słowem wracamy do korzeni! Trasa przejazdu obejmie ulice, na których zrezygnowano z budowy infrastruktury rowerowej - zapowiada Karolina Grochowicka, prezeska Stowarzyszenia „Rowerowy Szczecin i współorganizatorka cyklu składającego się na Tydzień Zrównoważonego Transportu w Szczecinie.

Rowerzyści z pl. Orła Białego wystartują o godz. 18.

(an)

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

Rower, zabawa i masa krytyczna Rower, zabawa i masa krytyczna

Komentarze

anna
Utrudnienia w powrocie z pracy w dniu dzisiejszym, z powodu zablokowania centrum miasta. Od miesiąca kłopoty z dojazdem do domów mieszkańców okolic placu Orała Białego, trudności z dostaniem się do przychodni, załatwienia spraw w banku. Centrum miasta to nie jest chyba miejsce na wycieczki rowerowe, i do pzryjemności nie należy oddychanie zatrutym powietrzem ze spalinami z samochodów, które wykonują trzecie okrążenie , żeby znaleźć jakieś miejsce do parkowania. Mieszkają w tej okolicy głównie ludzie starsi,wielu z problemami z poruszaniem się. Mam nadzieję, że prężnie działające rowerowe stwarzyszenie nie będzie terroryzować prezydenta, radnych i zezłoszczonych mieszkańców, zwłaszcza przed wyborami.
2019-09-20 17:34:32
OMG!
Widzisz i nie grzmisz ;-(
2019-09-20 16:37:59
do osoby podpisanej jako @bee
jazda rowerem po chodniku to nie jest kwestia dyskomfortu psychicznego pieszych ale wykroczenie drogowe oraz stwarzanie realnego zagrożenia. w większości przypadków poruszam się po mieście pieszo i dlatego problem idiotów na rowerach jest mi doskonale znany. przykład? a choćby w ubiegłym tygodniu metroseksualny chłopczyk jadący na swoim rowerku chodnikiem ulicy TKACKIEJ (ok 1,6 m szerokości. Szczęśliwy gdy piesi schodzili na jezdnię lub usuwali się pod ściany aby mógł przejechać i bardzo zdziwiony gdy zmusiłem go do poruszania się jezdnią. Tak więc można by napisać Roowerzyści - dzięki za życzliwość ale NIE JESTEŚCIE SAMI. Nie wszyscy muszą i nie wszyscy powinni dostosowywać się do was i waszego braku odpowiedzialności za siebie i innych
2019-09-20 16:12:33
gość
Niech kochani rowerzyści pojadą sobie normalnie po zbudowanych dla nich ścieżkach i pasach rowerowych, których w Szczecinie już jest naprawdę dużo. A piesi i samochody niech mogą skorzystać z części ulic przeznaczonych dla nich. Szanujmy się wzajemnie i niech nie będzie równiejszych (czyli rowerzyści bądźcie równi jak inni)
2019-09-20 11:26:23
@bee
Dzięki za życzliwość ! Fakt jeżdzenie po chodnikach / a do tego za szybko ! / jest niewątpliwie stresem dla pieszych - dlatego trzeba jeżdzić rowerem po ulicach . Chyba ,że są brukowane kocimi łbami ze szparami po 5cm szer. / np. w GRYFICACH / .Chyba ,że ulicą auta jeżdzą dużo pow. dozwolonych prędkości i spychaja rowerzystów na wysokie , kanciaste krawężniki ! A tak w ogóle to najlepiej mieszkać z dala od tej cywilizacji grubasów , których nogi służą tylko do wcisaknia pedałów w aucie !
2019-09-20 09:54:38
beee
A nie łaska pojeździć sobie kur.....a po lesie tylko utrudniać życie innym ludziom? Masę krytyczną w swoich łbach poszukajcie. Proponuję aby Policja wzięła się za rowerzystów którzy jeżdżą po chodnikach pomiędzy pieszymi
2019-09-20 08:50:12
Patrząc na zamieszczony tu plakat wyborczy Wieczorka wiem w 200%, że na niego nie zagłosuję.
.
2019-09-20 08:32:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie