poniedziałek, 21 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Rower, zabawa i masa krytyczna

Rower, zabawa i masa krytyczna

Rower, zabawa i masa krytyczna
Data publikacji: 2019-09-20 08:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-20 17:39
Wywietleń: 830 415937

W piątek (20 września) - po wakacyjnej przerwie - z pl. Orła Białego na ulice Szczecina znów wyruszy tzw. rowerowa masa krytyczna. Ma to być - jak zapowiada Stowarzyszenie „Rowerowy Szczecin" - wielki elegancki przejazd rowerowy, a kto jeszcze w nim nie uczestniczył, powinien nadrobić to doświadczenie.

Wrześniowe rowerowe masy krytyczne zwykle były najefektowniejsze. Jak będzie tym razem?

- W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu organizujemy wielki przejazd rowerowy, którym chcemy zaapelować do Prezydenta Szczecina oraz radnych o budowanie infrastruktury rowerowej w Szczecinie. Jednym słowem wracamy do korzeni! Trasa przejazdu obejmie ulice, na których zrezygnowano z budowy infrastruktury rowerowej - zapowiada Karolina Grochowicka, prezeska Stowarzyszenia „Rowerowy Szczecin i współorganizatorka cyklu składającego się na Tydzień Zrównoważonego Transportu w Szczecinie.

Rowerzyści z pl. Orła Białego wystartują o godz. 18.

(an)

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

Rower, zabawa i masa krytyczna Rower, zabawa i masa krytyczna

Komentarze

anna
Utrudnienia w powrocie z pracy w dniu dzisiejszym, z powodu zablokowania centrum miasta. Od miesiąca kłopoty z dojazdem do domów mieszkańców okolic placu Orała Białego, trudności z dostaniem się do przychodni, załatwienia spraw w banku. Centrum miasta to nie jest chyba miejsce na wycieczki rowerowe, i do pzryjemności nie należy oddychanie zatrutym powietrzem ze spalinami z samochodów, które wykonują trzecie okrążenie , żeby znaleźć jakieś miejsce do parkowania. Mieszkają w tej okolicy głównie ludzie starsi,wielu z problemami z poruszaniem się. Mam nadzieję, że prężnie działające rowerowe stwarzyszenie nie będzie terroryzować prezydenta, radnych i zezłoszczonych mieszkańców, zwłaszcza przed wyborami.
2019-09-20 17:34:32
OMG!
Widzisz i nie grzmisz ;-(
2019-09-20 16:37:59
do osoby podpisanej jako @bee
jazda rowerem po chodniku to nie jest kwestia dyskomfortu psychicznego pieszych ale wykroczenie drogowe oraz stwarzanie realnego zagrożenia. w większości przypadków poruszam się po mieście pieszo i dlatego problem idiotów na rowerach jest mi doskonale znany. przykład? a choćby w ubiegłym tygodniu metroseksualny chłopczyk jadący na swoim rowerku chodnikiem ulicy TKACKIEJ (ok 1,6 m szerokości. Szczęśliwy gdy piesi schodzili na jezdnię lub usuwali się pod ściany aby mógł przejechać i bardzo zdziwiony gdy zmusiłem go do poruszania się jezdnią. Tak więc można by napisać Roowerzyści - dzięki za życzliwość ale NIE JESTEŚCIE SAMI. Nie wszyscy muszą i nie wszyscy powinni dostosowywać się do was i waszego braku odpowiedzialności za siebie i innych
2019-09-20 16:12:33
gość
Niech kochani rowerzyści pojadą sobie normalnie po zbudowanych dla nich ścieżkach i pasach rowerowych, których w Szczecinie już jest naprawdę dużo. A piesi i samochody niech mogą skorzystać z części ulic przeznaczonych dla nich. Szanujmy się wzajemnie i niech nie będzie równiejszych (czyli rowerzyści bądźcie równi jak inni)
2019-09-20 11:26:23
@bee
Dzięki za życzliwość ! Fakt jeżdzenie po chodnikach / a do tego za szybko ! / jest niewątpliwie stresem dla pieszych - dlatego trzeba jeżdzić rowerem po ulicach . Chyba ,że są brukowane kocimi łbami ze szparami po 5cm szer. / np. w GRYFICACH / .Chyba ,że ulicą auta jeżdzą dużo pow. dozwolonych prędkości i spychaja rowerzystów na wysokie , kanciaste krawężniki ! A tak w ogóle to najlepiej mieszkać z dala od tej cywilizacji grubasów , których nogi służą tylko do wcisaknia pedałów w aucie !
2019-09-20 09:54:38
beee
A nie łaska pojeździć sobie kur.....a po lesie tylko utrudniać życie innym ludziom? Masę krytyczną w swoich łbach poszukajcie. Proponuję aby Policja wzięła się za rowerzystów którzy jeżdżą po chodnikach pomiędzy pieszymi
2019-09-20 08:50:12
Patrząc na zamieszczony tu plakat wyborczy Wieczorka wiem w 200%, że na niego nie zagłosuję.
.
2019-09-20 08:32:57