poniedziałek, 20 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Rotarianie pomagają hospicyjnym rodzinom

Rotarianie pomagają hospicyjnym rodzinom

Rotarianie pomagają hospicyjnym rodzinom
Data publikacji: 2018-12-12 18:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:27
Wywietleń: 1369 366474

Trzydzieści tysięcy złotych - produkty żywnościowe, słodycze i owoce na taką kwotę trafią przed świętami do rodzin pacjentów znajdujących się pod opieką Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych w Szczecinie. To ważne i konkretne wsparcie hospicjum przekazał Rotary Club Szczecin. Pomoc rotarian w tej formie jest cykliczna i trwa od dwunastu lat!

- Jesienią 2007 roku powstała w naszym klubie idea wsparcia rodzin hospicyjnych, które opiekując się nieuleczalnie chorymi dziećmi potrzebowały pomocy, szczególnie w okresie świąt Bożego Narodzenia - wspomina Mirosław Moroz z RC Szczecin. - Tak zrodziła się akcja, która trwa nieprzerwanie do dziś.

Rotariański klub przez 11 lat kupił dla podopiecznych zachodniopomorskiego hospicjum towary spożywcze i chemię gospodarczą na łączną kwotę ok. 160 tys. zł! Tegoroczna XII akcja kończy się dostawą żywności, słodyczy i zabawek na rekordową kwotę 30 tys. zł.

- Pieniądze zebrane na ten cel pochodzą z prywatnych środków członków naszego klubu, naszego wspólnego budżetu, pomogły także zaprzyjaźnione z nami firmy oraz Rotary Club Mickiewicz z Berlina - mówi Andrzej Rybkiewicz z RC Szczecin.

Darczyńcy to rotariański klub męski. Działa od 28 lat, obecnie zrzesza 33 osoby. Z hospicyjną fundacją jest związany od jej początków, wspierając te działania w różnoraki sposób (RC Szczecin kupił dla hospicjum m.in. samochód, a także sfinansował sprzęt medyczny). Pomaga zresztą wielu potrzebującym - od lat na przykład przyznając roczne stypendia dla uzdolnionej młodzieży, m.in. młodych muzyków studiującym w kraju i za granicą, od kilkunastu lat organizując cykliczne i szerokie wsparcie dla Domu Dziecka (WPOW) w Goleniowie, czy przedświąteczną akcję wspomagania podopiecznych Domu Samotnej Matki z Dziećmi w Policach (wspólnie z RC Mickiewicz z Berlina).

Fundacja Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych bardzo docenia tę rotariańską przyjaźń. Wsparcie niesie wielu darczyńców, ale tak długa i stała pomoc to coś wyjątkowego i szczególnie cennego. Hospicjum ma pod opieką na terenie naszego województwa ok. 170-180 rodzin, które mierzą się z bardzo ciężką chorobą najbliższej osoby. Ta walka o zdrowie i życie to także ogromne koszty psychiczne, ale i ekonomiczne.

- Kiedy choruje dziecko, najczęściej jeden z rodziców musi zrezygnować z pracy, by przy nim pozostać, a to odczuwalnie wpływa na finanse w domu - mówi Kinga Krzywicka, prezes fundacji. - Wiele rodzin wspieramy w zakupie leków czy opłacie rachunków. Ta cykliczna pomoc, jaką dostajemy od rotarian, to coś bardzo ważnego. Bardzo za nią dziękujemy. Z produktów, które do nas trafiły, zrobimy dla hospicyjnych rodzin wspaniałe paczki na święta.

Tekst i fot. Anna GNIAZDOWSKA

Na zdjęciu: Żywność, słodycze i zabawki dla rodzin hospicyjnych przekazali w środę w imieniu Rotary Club Szczecin rotarianie - Mirosław Moroz i Andrzej Rybkiewicz (na zdjęciu od prawej w towarzystwie zespołu Fundacji).

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie