poniedziałek, 21 stycznia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Rondo w Podjuchach ze światłami. Czy tramwaj pojedzie przez Santocką?

Rondo w Podjuchach ze światłami. Czy tramwaj pojedzie przez Santocką?

Rondo w Podjuchach ze światłami. Czy tramwaj pojedzie przez Santocką?
Data publikacji: 2018-12-14 21:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-01-07 13:42
Wywietleń: 1923 366785

Trwają przygotowania do budowy nowego ronda w Podjuchach – przy zjeździe z ul. Krygiera do ul. Granitowej. Jest to miejsce, gdzie w godzinach szczytu tworzą się potężne korki niekiedy sięgające Dziewoklicza. Nowa inwestycja ma poprawić sytuację w tym rejonie Szczecina, ale czy tak się stanie, zobaczymy po przebudowie.

Ta miała się już zacząć, ale Budimex, który wygrał przetarg, wycofał się z robót, gdyż stwierdził, że nie dotrzyma 15-miesięcznego terminu, który już się zaczął. Na przeszkodzie stanęła sieć gazowa, istniejąca na starym zamkniętym moście, którą trzeba przełożyć na nowy most. Gazownicy przystąpią do tego na wiosnę, co spowoduje wstrzymanie prac przy rozbiórce starego mostu i poślizg całej inwestycji.

Teraz są fundusze na ten cel. Inwestycja pochłonie 104 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wynosi 72 mln zł. Tyle tylko że trzeba je „przerobić” w 15 miesięcy, by nie stracić unijnych dotacji. Znaleziono już nowego wykonawcę, którym jest konsorcjum polsko-hiszpańskie Roverpol i Rover Alcisa. Przypomnę, że wybudowane 10 lat temu dwa nowe mosty Gryfitów i Pomorzan kosztowały razem 85 mln, z czego UE dołożyła 44 mln zł.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 14 grudnia 2018 r.

 Tekst i fot. Mirosław KWIATKOWSKI 

Rondo w Podjuchach ze światłami. Czy tramwaj pojedzie przez Santocką? Rondo w Podjuchach ze światłami. Czy tramwaj pojedzie przez Santocką?

Komentarze

świetlana przyszłość:
jak najtaniej za wszelką cenę.
2019-01-07 13:39:26
trzeźwy+ podjuszony
Głupota nazewnictwa utrzymana. Stara nazwa "Szosa Poznańska" czy "Autostrada poznańska" była sensowniejsza bo pokazywała kierunek wyjazdowy z miasta. Kto wie kim był Krygier? Kibice? Co za jedni? Po co nam deficytowa III-ligowa drużyna? To pralnia jakaś? A autostrada może i będzie. Ciąg Metalowa=> Granitowa=> Bat.Chłopskich jest zapchany. Trzeba to poszerzyć, ronda, estakady zjazdowej z mostów do autostrady itd. ...
2019-01-07 13:38:10
ślepy tor
tramwaj przez Santocką do Witkiewicz i co? to już lepiej pętla dookoła osiedla.
2018-12-15 21:44:59
Arek
Odpowiedź na pytanie w tytule artykułu. ;-) Tak. Tramwaj pojedzie przez Santocką.
2018-12-15 11:27:26
Aneta
Jak zwykle mistrzowie umysłów bez pomyślunku na teraz i na przyszłość. Jeszcze będziecie żałować że porządnie tego nie zrobiliście. Drugi wiadukt kolejowy na linii kolejowej do Sz-n Dąbie, na nim druga nitka Krygiera i oczywiście estakada do autostrady. Nie ma pieniędzy? Szkoda. Aby Taniej. I tak to będzie budowane, jak będzie po "WAS",bando nie wykształciuchów,bo światła to kicha z lat 90=tych.
2018-12-15 11:21:24
ech
Normalna firma stwierdziła, że nie da rady - to znaleźli sobie firmę Rover-coś tam, aby szybciej, aby taniej, hmm… kiepsko to widzę
2018-12-15 10:13:20
mały chochlik
oj tam oj tam ;-) taka wpadka to nie wpadka.Mały chochlik ;-)
2018-12-15 09:43:00
oj oj!
Rondo ze światłami, to korki jak dawniej. Trzeba się było zabrać za drugą jezdnię, a krzyżówkę zostawić na potem.
2018-12-15 08:53:23
Tolmo
I dalej po rozbudowie pozostana korki
2018-12-14 23:30:41
@oj
I jakiś matoł z nadzoru cenzorskiego przeczytał Twój post, puścił go i nie zweryfikował treści artykułu. Mistrzostwo świata. Na marginesie wygranych w super szybkim wykonawstwie firm dodam, że istnieją na świecie języki, w których słowo "rover" oznacza zbója, rabusia... już się boję, bo firmy są zagraniczne...
2018-12-14 23:22:05
oj
tytuł nie do tego artykułu :)
2018-12-14 21:46:04