Wtorek, 27 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Rolnicy czekają na zaproszenie

Data publikacji: 13 października 2015 r. 09:14
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:30
Rolnicy czekają na zaproszenie
 

– Jeżeli pani premier wyraziła chęć spotkania z nami, to czekamy na zaproszenie – powiedział dziś (wtorek) rano „Kurierowi” Edward Kosmal, szef komitetu protestacyjnego rolników. Jak zapewnił, rolnicy nie zamierzają zakłócać wyjazdowego posiedzenia rządu, które w południe rozpocznie się w gmachu wojewody.

Przed Prokuraturą Okręgową w Szczecinie noc spędziło sześciu rolników. Zostali, by pilnować kilkudziesięciu ciągników zaparkowanych przed siedzibą prokuratury. Dziś kolejny dzień rolniczego protestu.

– Nie piszemy scenariuszy. Trudno przewidzieć, jak rozwinie się sytuacja. Najlepiej byłoby, gdyby wypuszczono naszych kolegów do domu. Potraktowano ich jak mafiosów – twierdzi Edward Kosmal, szef rolniczej „Solidarności”.

Dodaje, że teraz ruch należy do premier Ewy Kopacz.

– Jeżeli pani premier wyraziła chęć spotkania z nami, to czekamy na zaproszenie – mówi.

Przypomnijmy, że dokładnie tydzień temu (6 bm.) funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 11 rolników z powiatu pyrzyckiego i byłego pracownika agencji. Usłyszeli oni zarzuty ustawiania przetargów na zakup ziemi od ANR na łączną kwotę 6 mln złotych. Z ustaleń śledczych wynika, że jeszcze przed przystąpieniem do licytacji rolnicy porozumiewali się, kto będzie jej zwycięzcą i nie podbijali mu ceny.

Zatrzymanym grozi od 5 do 10 lat więzienia.

(reg.)

Fot. Robert Stachnik

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

andrzej
2015-10-13 08:37:56
Do czego to dojdzie, jak Premier zacznie się spotykać z obrońcami potencjalnych przestępców! Do oceny ich przewinień jest Sąd. Nie dajmy się wciągać w żenujące gierki prowokowane przez abp Dzięgę i Kaczyńskiego.
takaprawda
2015-10-13 07:42:54
ja to bym ich wszystkich zaprosił do Izby Celnej na kontrole majątków... dopiero były płacz i zgrzytanie zębami

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA