Sobota 28 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Ciągniki znów w Szczecinie

Data publikacji: 2015-10-12 09:22
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-11 15:30
Ciągniki znów w Szczecinie
 

W proteście przeciw aresztowaniu ich kolegów rolnicy zorganizują dziś (12 bm.) manifestację przed siedzibą szczecińskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych. Do stolicy województwa przyjadą traktorami.

– Środowisku rolniczego zależy na wyjaśnieniu sprawy zatrzymania rolników i byłego urzędnika ANR Pyrzyce – czytamy w komunikacie Komitetu Protestacyjnego Rolników Województwa Zachodniopomorskiego. – Tak jak wcześniej Najwyższa Izba Kontroli potwierdziła słuszność naszych postulatów, tak teraz mamy nadzieję, że Sąd w ramach swojego postępowania, oczyści rolników z zarzutu działania w ramach tzw. zorganizowanej grupy przestępczej.

Ciągniki wjadą do centrum Szczecina około południa – Trasą Zamkową. Następnie będą jechać w kierunku ulicy Matejki. Kierowcy mogą się spodziewać utrudnień w ruchu.

Traktory zatrzymają się przed siedzibą ANR na ul. Matejki, gdzie rolnicy zorganizują manifestację. Protestujący zamierzają wręczyć petycję dyrektorowi szczecińskiego oddziału agencji Robertowi Zborowskiemu.

Przypomnijmy, że funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali we wtorek 11 rolników z powiatu pyrzyckiego i byłego pracownika agencji. Usłyszeli oni zarzuty ustawiania przetargów na zakup ziemi od ANR na łączną kwotę 6 mln złotych. Z ustaleń śledczych wynika, że jeszcze przed przystąpieniem do licytacji rolnicy porozumiewali się, kto będzie jej zwycięzcą i nie podbijali mu ceny. Zatrzymanym grozi od 5 do 10 lat więzienia.

(reg.)

Fot. Archiwum: Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Do @ja
2015-10-13 18:29:39
O to właśnie chodzi, że zwykły Polak nie może kupić ziemi! Dla tych obszarników jest obcokrajowcem! Tak jak Polak z Konina, któremu Polacy z Pyrzyc wleźli na pole i chcieli go wykurzyć. To nie jest żadna walka o polską ziemię, tylko o ziemię dla siebie, kupioną jak najtaniej ze stratą dla zwykłych polskich obywateli, bo to nasz wspólny majątek na którym się postanowiła uwłaszczyć kasta obszarników.
ja
2015-10-12 11:33:51
to kup ziemię wypasiony traktor i zobaczymy czy spłacisz te twoje preferencyjne kredyty z dopłat, co do ceny ziemi to nie masz zielonego pojęcia o tym że wzieły się z tego że rolnicy muszą się bić między sobą o sesztki ziemi które w ich rejonie zostały by powię krzyć gospodarstwo bo tysiące hektarów są sprzedawane prawem pierwokupu spółką zagranicznym które je dzierżawiły a czynsze mają z lat 90, o tym geniuszu nie wiesz i od kiedy 3 dunów i 1 polak to polska spółka która ma ponad 300 spółek córek tylko po to by legalnie przejmować ziemię
Do traktorzystow...!
2015-10-12 10:16:59
Prosze nie jezdzic "bezczynnie"...tylko wykorzystac okazje oraz PO-byt... i zaorac chocby PO-lowe obrzezy miasta ??
się pytam
2015-10-12 10:07:32
Ciekawe dlaczego Największy Zachodniopomorski Patriota szef zatrzymanych, sprzedaje ziemię o którą tak walczy jako działki budowlane pod Stargardem? A teraz wie lepiej niż prokuratura czy chłopcy z jego ekipy są winni czy niewinni. Śmiechu Wart ten cały cyrk pod publiczkę !!!
Mieszkaniec
2015-10-12 09:33:52
No i stało się.Zamknięci za "uczciwość"i teraz kuria się za nich modli i "udziela"pomocy biednym "walczącym.Szef Solidarności Jurek podrywa wszystkie szeregi.Zapomniał że też ma wyroki.Smród od niego idzie na odległość.Co pomógł tym co byli zwalniani ze stoczni ,Dany czy Odry.Nie wspomnę o dużych firmach budowlanych.Co braknie głosów PiSuarom ??Pokazaliście co jesteście warci
Olek
2015-10-12 08:53:33
@ xtb: "Pytam w czym PAN rolnik jest lepszym Polakiem ode mnie...?" Z pewnością mądrzejszym.
rolnik
2015-10-12 08:31:24
xtb traktuje ziemię jako lokatę a nie środek produkcji, tak samo ja te wypasione traktory. Niestety ludzie tacy, jak Ty nie mają zielonego pojęcia na czym polega nowoczesne rolnictwo, wyobrażanie sobie nas rolników, jako XIX wiecznych chłopów pańszczyźnianych w derce i gumowcach. Nikt nie mówi, że jesteśmy w czymś lepsi, ale nam ziemia służy do produkcji żywności, a Ty nie masz o tym zielonego pojęcia, jak 90% społeczeństwa.
Paweł
2015-10-12 08:25:07
@xtb - dobrze, że wiesz o czym piszesz. Kolejny POmyleniec przeżarty propagandą medialną.
yeti
2015-10-12 08:22:33
Hmm, panowie rolnicy to kolejne "ofiary systemu" w/g pis i arcykapłana... Czego się nie robi dla kilku głosów i wątpliwej chwały:(
xtb
2015-10-12 07:47:49
Do uczciwej pracy na roli coraz dalej PANOM rolnikom - lepiej im się opłaca manipulować cenami ziemi (najwyższy roczny wzrost ceny za hektar przez ponad 20 lat i najlepsza lokata kapitału - przekraczająca wiele razy oprocentowanie lokat bankowych). Ja też bym chciał płacić KRUS nie ZUS??? Kupić hektary za preferencyjny kredyt i spłacać go z dopłat unijnych i pojeździć wypasionym traktorem z klimom po Szczecinie ????? Pytam w czym PAN rolnik jest lepszym Polakiem ode mnie,że on może sobie kupić Polską ziemie ,a ja nie ???

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA