Wtorek, 27 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Rok więzienia w zawieszeniu dla żeglarza oskarżonego o korupcję

Data publikacji: 09 lipca 2019 r. 19:52
Ostatnia aktualizacja: 17 września 2019 r. 13:18
Rok więzienia w zawieszeniu dla żeglarza oskarżonego o korupcję
 

Sąd Rejonowy w Policach skazał na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata żeglarza Cezarego W., oskarżonego o to, że obiecał korzyść majątkową w zamian za dofinansowanie przez Zakłady Chemiczne Police jego udziału w regatach. Mężczyzna miał też ukrywać majątek.

Jak poinformował we wtorek rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie Michał Tomala, sąd uznał, że Cezary W. jest winny dwóch zarzucanych mu czynów: obietnicy udzielenia korzyści majątkowej jednemu z pracowników w zamian za uzyskanie od Grupy Azoty Zakładów Chemicznych Police dofinansowania na udział w regatach, a także działań, które miały udaremnić ściągnięcie jego długów przez wierzycieli.

Armator jachtu "Sharki", jednego z większych i najszybszych jachtów na Pomorzu Zachodnim – według prokuratury – w zamian za podpisanie umów na dofinansowanie startu w regatach The Tall Ships’ Races 2017 i regatach Sydney-Hobart na kwotę blisko 250 tys. zł, obiecywał łapówkę w wysokości 10 proc. tej kwoty.

Sąd uznał też – jak poinformował sędzia Tomala - że Cezary W. nakłaniał inne osoby do założenia działalności gospodarczej po to, aby uniemożliwić wierzycielom egzekucję ciążących na nim długów.

CBA zatrzymało żeglarza w maju 2017 r. Zastosowano wobec niego wówczas dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

Mężczyzna ma zapłacić także 5 tys. zł grzywny. Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.

(pap)

Fot. arch.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ocena Podatnikow
2019-07-09 22:46:28
To po co te Wyroki... jak one sa tylko w zawieszeniu i jeszcze z mala grzywna co = marnowaniem czasu i Pieniedzy Podatnikow !!
Zdziwiony
2019-07-09 20:38:12
Prawo działa tylko w jedną stronę

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA