Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Rodzina straciła dom w pożarze

Data publikacji: 05 lutego 2019 r. 18:10
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:32
Rodzina straciła dom w pożarze
 

Nikomu nic się nie stało, ale straty materialne są ogromne. Strażacy zostali zaalarmowani we wtorek (5 lutego) około g. 11, że w miejscowości Marszewo (gmina Postomino) pali się budynek. Na miejscu się okazało, że większa część domu była objęta płomieniami. W akcji gaśniczej udział brało dziewięć zastępów.

Wewnątrz budynku mieszkało osiem osób, w różnym wieku, od seniorów do dzieci. Nikomu nic się nie stało. Po akcji ratunkowej trwała rozbiórka, bo zniszczone od pożaru było wnętrze, a nadpalone i uszkodzone pokrycie dachowe. Jak twierdzą ratownicy, dom nie nadaje się do użytkowania. Nieznana była przyczyna powstania i rozprzestrzenienia się ognia. Wyjaśni to policja i eksperci od pożarnictwa.

Szybko na nieszczęście mieszkańców Marszewa zareagowały władze lokalne. Poszkodowani znaleźli schronienie w ciepłej świetlicy z kuchnią i łazienką w tej wsi powiatu sławieńskiego. Z kolei w Postominie gmina udostępni tymczasowy lokal dla potrzeb rodziny. W planach jest też szersza akcja pomocy dla pozbawionych własnego dachu nad głową mieszkańców. ©℗

(m)

Fot. Mirosław Winocnek

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA