Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Pożar na szczecińskim Niebuszewie [FILM] (akt. 1)

Data publikacji: 04 lutego 2019 r. 22:16
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:32
Pożar na szczecińskim Niebuszewie
 

Pożar w mieszkaniu na czwartej kondygnacji kamienicy przy ul. Długosza na szczecińskim Niebuszewie wybuchł w poniedziałek tuż po godz. 21. Jedna osoba - właściciel spalonego lokalu - przebywa w szpitalu przy ul. Arkońskiej.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Strażacy zostali wezwani dokładnie o godz. 21.20. Jak dotarli na ul. Długosza, mieszkanie na ostatnim piętrze kamienicy było całe w płomieniach - jak się dowiedzieliśmy, spaliło się wszystko: wyposażenie obu pokojów, kuchni, łazienki i korytarza, łącznie z oknami i drzwiami.

Na szczęście mężczyzna, który był w środku w chwili wybuchu pożaru, zdołał wyjść przez okno na balkon sąsiada, potem wejść na dach i po nim dotrzeć do klatki schodowej obok. Został natychmiast przewieziony do szpitala wojewódzkiego z podejrzeniem poparzenia dróg oddechowych.

Mieszkańcy siódmej i ósmej klatki schodowej w porę zauważyli niebezpieczeństwo - wszyscy zdążyli się ewakuować. Sześć osób schroniło się w autobusie podstawionym przez służby miejskie. Około północy wrócili do swoich mieszkań.

Akcja gaszenia, oddymiania i przejrzenia pogorzeliska trwała w sumie 2 godziny i 45 minut. Wzięło w niej udział sześć zastępów straży pożarnej.

(lw)

 Fot. i film: Adrian Bednarski

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA