środa, 29 stycznia 2020.
Strona główna > Świat > 10 ofiar śmiertelnych pożaru w Paryżu

10 ofiar śmiertelnych pożaru w Paryżu (akt. 1)

10 ofiar śmiertelnych pożaru w Paryżu
Data publikacji: 2019-02-05 11:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-27 16:30
Wywietleń: 1326 374532

Do 10 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych pożaru, który wybuchł w nocy z poniedziałku na wtorek w budynku mieszkalnym w zachodniej części Paryża, w XVI dzielnicy - poinformowała AFP. Jedna osoba jest ciężko ranna. Prokuratura bada wątek podpalenia.

Straż pożarna poinformowała, że gaszenie pożaru trwało pięć godzin. Niegroźne obrażenia odniosło 37 osób, w tym ośmiu strażaków. Ponad 50 osób zostało ewakuowanych, a policja aresztowała jednego z mieszkańców budynku. Według służb jest to kobieta w średnim wieku, która ma "historię psychiatryczną" i została zatrzymana na ulicy w czasie próby podpalenia jednego z samochodów.

AFP podkreśla, że jest to najbardziej tragiczny pożar w Paryżu od 14 lat. "Francja obudziła się w szoku - napisał na Twitterze francuski prezydent Emmanuel Macron - Nasze myśli są przy ofiarach, dziękujemy także strażakom, których odwaga uratowała wiele istnień".

- Paryż od rana jest w żałobie, bilans jest tragiczny - napisała na Twitterze mer stolicy Francji Anne Hidalgo, która podkreśliła, że administracja miasta niezwłocznie zadbała o lokale zastępcze dla osób ewakuowanych z palącego się budynku.

Pożar wybuchł około godz. 1. Część mieszkańców ośmiopiętrowego budynku z lat 70. przed płomieniami uciekła na dach, inni wzywali pomocy z okien swoich mieszkań. Ze względów bezpieczeństwa ewakuowano i przeszukano też dwa sąsiednie budynki. W gaszeniu ognia brało udział ponad 200 strażaków.

Budynek, w którym doszło do tragedii, położony jest przy ulicy Erlanger w zamożnej dzielnicy Paryża, sąsiadującej z Laskiem Bulońskim, w której znajduje się wiele ambasad, muzeów i restauracji.

To najbardziej tragiczny w skutkach pożar w Paryżu od 26 sierpnia 2005 roku, gdy na skutek podpalenia budynku w 13. dzielnicy zginęło 17 osób, w tym 14 dzieci. W tym samym roku, 15 kwietnia, doszło do pożaru w hotelu "Paris - Opera", w wyniku którego śmierć poniosły 24 osoby, w tym 11 dzieci.

(PAP)

Fot. EPA/BENOIT MOSER/BSPP

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie