Sobota 24 lipca 2021r. 
REKLAMA

Rezydenci chcą zmiany umowy

Data publikacji: 2018-05-27 22:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:11
Rezydenci chcą zmiany umowy
 

Rezydenci ze szpitala w szczecińskich Zdrojach też chcą dyżurować na podstawie umów o pracę. Takie warunki wynegocjowali już sobie młodzi medycy z innych szczecińskich szpitali. Teraz upominają się o nie ci ze "Zdrojów". Już 16 wypowiedziało dyżury. Ich wypowiedzenia zaczną obowiązywać od 1 czerwca. Chyba że wcześniej dojdą do porozumienia z dyrekcją.

- Faktycznie 16 rezydentów wypowiedziało nam umowy na pełnienie dyżurów - przyznaje Magdalena Knop, rzeczniczka szpitala "Zdroje". - Wszystkich rezydentów mamy w szpitalu 45, a lekarzy 310. Nie ma więc niebezpieczeństwa, że od 1 czerwca, kiedy te wypowiedzenia zaczną obowiązywać, praca szpitala zostanie sparaliżowana. Uwzględniliśmy to już w grafiku dyżurów na ten miesiąc.

Ale rzeczniczka także podkreśla, że dyrekcja wciąż liczy na porozumienie z rezydentami. Tym bardziej, że złożone wypowiedzenia dotyczą w przeważającej mierze najbardziej wrażliwego i strategicznego obszaru działalności szpitala, jakim jest pediatria.

- Liczymy, że 29 maja uda się zawrzeć odpowiednie porozumienie - dodaje Magdalena Knop. - Na rozmowy nie było dużo czasu, bo rezydenci zaczęli składać wypowiedzenia 4 maja, a dopiero 14 maja przedstawili swoje postulaty. Jesteśmy bardzo rozczarowani, że w ciągu tych dwóch tygodni lekarzom nie udało się skutecznie ustalić swoich reprezentantów, którzy mogliby prowadzić rozmowy z dyrekcją.

Zdaniem dyrekcji szpitala podpisywanie umów cywilnoprawnych na dyżury jest zgodne z obowiązującym prawem.

- Mamy nawet taką wykładnię z Ministerstwa Zdrowia - tłumaczy rzeczniczka. - Obecny minister napisał, że dyżurowanie może się odbywać na podstawie umowy o pracę lub właśnie umowy cywilnoprawnej. I my podpisywaliśmy z rezydentami umowy cywilnoprawne. Ale oczywiście dyrekcja jest gotowa negocjować z rezydentami. ©℗

Agnieszka Spirydowicz

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Remigiusz
2018-05-28 17:48:31
Młodzi lekarze powinni zarabiać więcej i nie pracować ponad siły. Ja i moja rodzina chcemy być leczeni przez lekarzy, którzy nie są przepracowani ani zmęczeni.
w górę serca (pensje)
2018-05-28 15:21:13
Ponieważ rezydenci strajkowali dla NASZEGO dobra ('dość upokarzających kolejek, "strajkujemy dla dobra pacjentów" itd.)i zakończyli strajk dla naszego dobra otrzymując PODWYŻKI, informuję uprzejmie, że NIC się nie zmieniło: dalej mammy upokarzające kolejki, bałagan i odwoływanie umówionych wizyt. Czas zatem nas KOLEJNE PODWYŻKI dla ofiarnej rzeszy pracowników służby zdrowia.
DOŚĆ TEGO !
2018-05-28 10:00:44
PiS jest słabe. Nie mam zamiaru być płatnikiem netto dla wszystkich kalekich, lekarzy i innego sortu UBeckich świń !
Senior-inwalida
2018-05-28 09:49:18
Czym dojechać z Oś.Majowego do SZPITALA "ZDROJE"???? Dlaczego jedyny autobus linii 66 kończy bieg na Oś.Bbukowym a nie jedzie obok SZPITALA i dalej do pętli Ułanów Polskich w Zdrojach i tam po nawrotce-powrót.Czy to takie trudne-pomóc ludziomchorym i starcom???Czy w ZDiTM siedzą ci sami co w sejmie -nieczuli na potrzeby inwalidów???
@ artwaj
2018-05-28 09:17:11
znajdź sobie młocie kulawego kumpla, jedź do Warszawy, siądź z nim przed Sejmem i szalej. Jak byś młocie pochodził po publicznych przychodniach we Francji, Anglii, Niemczech itp, u nas po rękach byś całował lekarzy. MŁOCIE.
artwaj
2018-05-28 07:10:43
Robić to nie ma komu :) Za to chamstwo, jakie mnie w tych przychodniach spotykało, to wam rózgi na plecy, a nie podwyżki i umowy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ