wtorek, 22 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Rozmowy z rezydentami

Rozmowy z rezydentami

Rozmowy z rezydentami
Data publikacji: 2018-03-13 19:38
Ostatnia aktualizacja: 2018-03-14 11:17
Wywietleń: 797 318185

Rezydenci ze szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie negocjują porozumienie z zarządem placówki. We wtorek 13 marca odbyło się spotkanie dwóch stron. Teraz analizują wzajemne propozycje. Ale niemal 40 rezydentów wciąż nie dyżuruje.

Przypomnijmy, młodzi lekarze cały czas domagają się umożliwienia pełnienia dyżurów w oparciu o umowę o pracę. Do tej pory pełnili je na podstawie umowy-zlecenia. Dyrekcja ich oczekiwań nie spełniła, więc swoje umowy dyżurowe rezydenci wypowiedzieli. I już od początku marca dyżurów nie pełnią. Dotyczy to około 40 z ponad 100 rezydentów z tego szpitala. Ale i tak odbiło się to istotnie na grafikach w poszczególnych oddziałach.

We wtorek przedstawiciele rezydentów spotkali się z zarządem szpitala.

- Spotkanie było konstruktywne - ocenia Natalia Andruczyk, rzeczniczka szpitala. - Z obu stron padły określone propozycje. Teraz potrzebny jest czas na ich przeanalizowanie.

Porozumienie z rezydentami osiągnęli już wcześniej dyrektorzy szczecińskich szpitali klinicznych – na Pomorzanach i przy ul. Unii Lubelskiej.

(sag)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Wacek
Rząd obiecał ale samorządom żadnych środków nie przekazał. Teraz szpital ma kłopot aby wywiazać się z obietnic miniestrwa zdrowia.
2018-03-14 11:04:37
kj
Brak słów. W d...się poprzewracało.Bezczelność dzieciaczków poraża.
2018-03-14 10:17:52
Krempiak
Nieroby. Na samej praktyce uciągną tyle nieopodatkowanego dochodu, że mogą się podcierać pieniędzmi. Dyżury bolą, bo trzeba służyć ludziom. I tak chamsko nas traktują na tych dyżurkach, jak bydło jakieś
2018-03-13 22:31:48

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”