Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Reprezentacja Szczecina w drodze na regaty

Data publikacji: 07 lipca 2016 r. 13:16
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:08
Reprezentacja Szczecina w drodze na regaty
 

Pierwsza część grantowo-bordowych żeglarzy wyruszyła do Antwerpii na inauguracyjny etap regat The Tall Ships Races 2016. Z Belgii jednostki popłyną do Lizbony w Portugalii, gdzie nastąpi wymiana szczecińskiej załogi.

Reprezentacja naszego miasta płynąć będzie na żaglowcu Fryderyk Chopin, którego portem macierzystym jest Szczecin. Żeglarska reprezentacja w roku 2016 liczy łącznie 96 członków, którzy wymieniać się będą po poszczególnych etapach regat. Na pokładzie są głównie osoby w wieku od 16 do 25 lat, które pozytywnie przeszły proces rekrutacyjny. Przy wyborze członków załogi brane pod uwagę były m.in. znajomość języków obcych, uzdolnienia artystyczne, stan zdrowia i otwarcie na morskie przygody.

Reprezentanci przed regatami brali udział w szeregu szkoleń i warsztatów. Ćwiczyli pracę w zespole, poznali zasady panujące na pokładzie. Załoga została zapoznana ze sprzętem asekuracyjnym i zasadami pierwszej pomocy. Nie zabrakło zadań artystycznych, które pomóc mają reprezentacji w barwny sposób promować Szczecin i zachęcać do odwiedzenia naszego miasta w roku 2017, kiedy to finał regat wielkich żaglowców zagości w stolicy Pomorza Zachodniego.

- Podczas wielu godzin spędzonych na morzu reprezentanci poznają nie tylko uroki żeglarstwa, ale także – jako pełnoprawna załoga – będą uczestniczyć w wachtach nawigacyjnych, bosmańskich, kambuzowych czy też trapowych. Nie zabraknie także codziennej ciężkiej pracy na pokładzie - informuje Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy Centrum Żeglarskiego w Szczecinie.

Tegoroczne The Tall Ships Races rozpoczynają się w Antwerpii, skąd załogi popłyną do Lizbony. Następnie jednostki obiorą kurs na Kadyks, by finalnie skierować się do ostatniego portu w A Coruni. Finał odbędzie się w dniach 11 – 14 sierpnia.
 
Za koordynację rekrutacji i pracy reprezentacji Szczecina podczas TSR odpowiada Centrum Żeglarskie. (k)

Fot. Centrum Żeglarskie

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA