Sobota 02 lipca 2022r. 
REKLAMA

Regaty rozstrzygnięte

Data publikacji: 2015-12-03 12:44
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-19 17:48
Regaty rozstrzygnięte
 

Przy zupie z dyni i gęsinie Andrzej Armiński ogłosił zwycięzców regat żeglarskich „W każdą środę”. W tej oryginalnej imprezie startowały 22 załogi i rozegrano ją na Małym Dąbskim trzeci rok z rzędu. Regaty rozgrywano od 20 maja do 23 września.

Organizator i pomysłodawca imprezy, wzorując się na podobnych regatach w Wielkiej Brytanii, przygotował taki regulamin, który daje możliwość startu i ścigania się w jednej grupie jachtów regatowych i balastowych turystycznych. Tajemnica regulaminu regat polega na tym, że w każdym z wyścigów bierze się pod uwagę podstawowe parametry jachtu, zajęte miejsce i na tej podstawie ustalana jest ostateczna kolejność. Wyścigów w tym roku było 39, a więc kto startował częściej i z wyścigu na wyścig piął się w górę mógł na końcu zająć dobre miejsce.

Warto także zauważyć, że dyplomy dla wszystkich uczestników przygotowano wyjątkowo starannie na powlekanej aluminiowej blasze.
A oto zwycięzcy regat: Olek Waszkiewicz na jachcie „Master 3”, który wygrał z dużą przewagą, startując we wszystkich 39 wyścigach i wyprzedził Krzysztofa Krygiera - „Bluefin II” oraz Przemka Lipińskiego -„Zonda”. W regatach wystartowały 22 jachty.

Tekst i fot. AG

Na zdjęciu: Zwycięzcy regat, skiper załogi Olek Waszkiewicz żeglujący na jachcie „Master 3” odbiera z rąk Andrzeja Armińskiego nagrody.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA