Niedziela 03 lipca 2022r. 
REKLAMA

Żeglarstwo. Amica JKKP triumfuje

Data publikacji: 2016-06-27 13:26
Ostatnia aktualizacja: 2016-06-27 13:26
Żeglarstwo. Amica JKKP triumfuje
 

Załoga Amica JKKP pod wodzą Patryka Zbroi wygrała II rundę Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej, czyli Klubowych Mistrzostw Polski PZŻ. Regaty odbyły się w Świnoujściu na Zatoce Pomorskiej.

Na starcie stanęło 12 zespołów z klubów z całej Polski, w tym wielu utytułowanych zawodników jak Zbroja, Stańczyk czy Szymik. To między nimi miała rozegrać się walka o zwycięstwo w 2. eliminacji klubowych MP i objęcie prowadzenia w tabeli ligi.

Od pierwszego biegu zdecydowanie najlepiej radził sobie zespół Amica JK Kamień Pomorski pod wodzą znanego regat meczowych Patryka Zbroi który wygrał 4 wyścigi. Równie dobrze żeglowały zespoły DTP PMT Szczecin Szymona Szymika oraz niespodziewanie dobry początek zanotowały załogi HRM JKW Poznań (Piotr Harasimowicz) i KZ Sztorm Warszawa (Szymon Jabłkowski). W końcówce jednak dobry rytm odzyskał faworyt i lider klasyfikacji generalnej Marek Stańczyk z Rainmaker MBSW Giżycko awansując z wyścigu na wyścig tak aby finalnie zakończyć regaty na III miejscu. Doskonałym finiszem popisała się również młoda załoga AWF Katowice z Wiktorem Kobryniem za sterem, która wygrywając ostatni wyścig awansowała na wysokie VI miejsce.

Na najwyższym stopniu podium stanęła załoga Amica JKKP Kamień Pomorski wyprzedzając DTP Polish Match Tour TŻR Szczecin i Rainmaker Racing Team MBSW Giżycko. W klasyfikacji generalnej na czele pozostał zespół MBSW Rainmaker Giżycko minimalnie wyprzedzając DTP PMT TZR Szczecin i Amica JKKP Kamień Pomorski.

Pierwsze trzy kluby Ligi, poza medalami Mistrzostw Polski, otrzymają szansę startu w światowych rozgrywkach Sailing Champions League. Żeglarskie ligi krajowe cieszą się coraz większą popularnością. U naszych zachodnich sąsiadów Niemców oraz w Danii istnieją już nawet dwie ligi, Austria, Finlandia, Holandia, Norwegia, Rosja, Szwajcaria, Szwecja, USA, Wielka Brytania i Włochy organizują podobne projekty od zeszłego roku.

W tym roku zaplanowane są dwie imprezy Sailing Champions League. Pod koniec sierpnia w rosyjskim St. Petersburgu rozegrane zostaną eliminacje w których wystąpią załogi z miejsc 2 i 3 Polskiej Ekstraklasy. Mistrz Polski kwalifikuje się bezpośrednio do Finału Champions League w drugiej połowie września w Porto Cervo na Sardynii, gdzie poznamy klubowego mistrza świata.

Organizatorami Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej są Polish Match Tour (MT Partners) oraz GSC Yachting przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ligazeglarska.pl oraz na profilu ligi na facebooku. ©℗

(mij)

Na zdj.: 

Zmagania w 2. rundzie Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej.

Foto: Marek Wilczek

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA