Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Remonty chodników na szczecińskim Nowym Mieście

Data publikacji: 30 maja 2019 r. 06:48
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:41
Remonty chodników na szczecińskim Nowym Mieście
 

Trwają roboty przy wymianie na nowe nawierzchni chodników na wybranych odcinkach kilku z przydworcowych ulic na szczecińskim Nowym Mieście. Pieszych i zmotoryzowanych w związku z nimi w tym rejonie czekają przez najbliższych kilka tygodni ograniczenia w przejściu i w przejeździe. Jeśli chodzi o właścicieli samochodów te dotyczą również braku możliwości parkowania. Częściowo na pasach jezdni wytyczone zostały barierkami tymczasowe przejścia i dojścia do budynków.

Na zlecenie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego prace remontowe wykonuje konsorcjum firm BEN - BRUK sp. z o.o. oraz BEN - BRUK Benedykt Chłap. To część zaplanowanego na ten rok zadania, które ten zakład budżetowy miasta realizuje pod hasłem „Równe chodniki dla Szczecina — etap 1”. To zamówienie dotyczy nawierzchni chodników o łącznej powierzchni niespełna tysiąca metrów kwadratowych wzdłuż ulic: 3 Maja – odcinek między ul. Owocową i pl. Stefana Batorego – strona wschodnia, ul. Drzymały – odcinek między ul. 3 Maja i ul. Korzeniowskiego – obie strony, Korzeniowskiego – odcinek między ul. 3 Maja (ul. Owocową) i pl. Stefana Batorego – obie strony, ul. Owocowej – odcinek między ul. 3 Maja i ul. Kaszubską – obie strony, ul. Stefana Czarnieckiego – odcinek między ul. Potulicką i ul. Owocową – obie strony oraz przy pl. Zawiszy Czarnego po jego stronie północnej.

Nawierzchnie chodników zaprojektowane zostały według obowiązującego katalogu nawierzchni w mieście. Łącznie wymieniona zostanie nawierzchnia na ok. 960 mkw. ciągów pieszych. W ramach zadania dodatkowo zostaną ustawione słupki ograniczające wjazd samochodom na chodnik, kosze na śmieci i stojaki rowerowe.

Aktualnie trwają roboty rozbiórkowe starych płyt i krawężników wzdłuż odcinków ulic Owocowej między ul. 3 Maja i ul. Kaszubską, na krótkim odcinku ul. Kaszubskiej od narożnika przy budynkach policji, po obu stronach ul. Stefana Czarnieckiego od wysokości skrzyżowania z ul. Kaszubską do ul. Potulickiej oraz na ul. Korzeniowskiego od strony budynku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w kierunku pl. Zawiszy Zawiszy.

Wykonawca powinien dokonać wymiany na nowe nawierzchni chodników w terminie nie dłuższym niż 120 dni od przekazania mu w placu budowy. Koszt tych robót jest wyższy od wcześniej zakładanego. ZDiTM kalkulował wydatek na poziomie 3 173 600, 06 zł brutto. Żaden z oferentów, którzy w marcu stanęli do przetargu na to zlecenie, nie zaproponował za przewidywany w specyfikacji zakres usług wynagrodzenia poniżej tej kwoty. Po decyzji o zwiększeniu puli, umowa z wybranym ostatecznie konsorcjum spółek BEN - BRUK i BEN - BRUK Benedykt Chłap opiewa na kwotę o ponad kilkaset tysięcy złotych wyższą - 3 510 226,15 zł.

Obecnie ZDiTM szuka wykonawcy planowanych jeszcze w tym roku budżetowym takich robót w ramach zadania pod hasłem „Równe chodniki dla Szczecina etap II". Kto i za ile ewentualnie wykona zlecenie dowiemy się być może za kilka dni. Na 3 czerwca ZDiTM wyznaczył termin składania ofert w przetargu na remont chodników wzdłuż ul. Wały Chrobrego. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Lwów
2019-05-31 01:53:54
Trochę polbruku tutaj damy prostokątne.A tam damy w starym stylu po niemiecku.Czy ktoś nad tym panuje?Czy wypada robić różowy chodnik w centrum miasta?We Lwowie robiono szerokie chodniki obsadzone lipami o różnych okresach zakwitania.Idąc taką aleją czuło się zapach od wczesnej wiosny do późnej jesieni.W Szczecinie czuję się psi mocz i można skręcić nogę.
Głupie barany
2019-05-30 17:00:38
To te chodniki po 3645zł za za 100cmx100cm?! Chyba złotem będą pokrywane za taką kasę.
na bruk
2019-05-30 08:51:23
Chodniki to chodniki, a co z ulicami?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA