poniedziałek, 22 kwietnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Czas na... równe chodniki

Czas na... równe chodniki [GALERIA]

Czas na... równe chodniki
Data publikacji: 2019-03-21 09:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:12
Wywietleń: 972 381440

W drugiej połowie kwietnia miałby ruszyć w Szczecinie pierwszy etap realizacji programu ph. Równe chodniki. Szczeciński ZDiTM ogłosił, że szuka wykonawcy robót. Rozpisał przetarg, wyznaczając termin na składanie ofert do 26 marca. Zamówienie dotyczy remontu nawierzchni chodników o łącznej powierzchni niespełna tysiąca metrów kwadratowych na Nowym Mieście wzdłuż kilku przydworcowych ulic.

Na początek zlecenie dotyczy remontu nawierzchni chodników wzdłuż ulic: 3 Maja - odcinek między ul. Owocową i pl. Stefana Batorego - strona wschodnia, ul. Drzymały - odcinek między ul. 3 Maja i ul. Korzeniowskiego - obie strony, Korzeniowskiego - odcinek między ul. 3 Maja (Owocową) i pl. Stefana Batorego - obie strony, Owocowej - odcinek między ul. 3 Maja i ul. Kaszubską - obie strony, Czarnieckiego - odcinek między ul. Potulicką i ul. Owocową - obie strony oraz przy pl. Zawiszy Czarnego po jego stronie północnej.

- Nawierzchnie chodników zaprojektowano zgodnie z obowiązującym katalogiem nawierzchni w mieście.  Łącznie wymieniona zostanie nawierzchnia na ok. 960 mkw. ciągów pieszych. W ramach zadania dodatkowo zostaną ustawione słupki ograniczające wjazd samochodom na chodnik, kosze na śmieci i stojaki rowerowe - poinformowała Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZDiTM. - Wybrany wykonawca będzie miał na realizację zadania do 120 dni od przekazania mu placu budowy.

Na wydatki związane z programem pn. „Równe chodniki dla Szczecina" w budżecie miasta na ten rok zapisana została łączna kwota 3 472 205 zł. To pula w dyspozycji wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska urzędu miasta z przeznaczeniem na przebudowy w sumie chodników o powierzchni raptem 1393 mkw., a mieszczą się w niej środki przeznaczone na wymiany nawierzchni na wyżej wspomnianych kilku ulicach Nowego Miasta i jeszcze przy ul. Wały Chrobrego wzdłuż muru oporowego na odcinku od ul. Jarowita do restauracji „Columbus". ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

Czas na... równe chodniki Czas na... równe chodniki Czas na... równe chodniki Czas na... równe chodniki Czas na... równe chodniki Czas na... równe chodniki Czas na... równe chodniki Czas na... równe chodniki Czas na... równe chodniki

Komentarze

Paranoja
Nareście się doczekaliśmy chodnika na Stołczynie przy ulicy Zagórskiego od przystanku linii 107 63 58 do centrum Połnoc
2019-03-24 14:39:10
rob
a dlaczego nie wyciac tych drzew co chodnikom przeszkadzaja byc prostymi???
2019-03-22 09:29:51
Centum
A kiedy Jagiełły, Przybysławy??????
2019-03-21 18:53:24
mieszkanka
Chodnik przy ul Sołtysiej jest nie do przejścia 50 % ubytków w płytach chodnikowych dziury na 30 cm a na dokładkę pobocze rozryte i zagruzowane tam były prowadzone roboty przez energetykę szczecińską (na przeciwko Katedry).Litości gdzie gospodarz tego miasta !!!!!
2019-03-21 17:47:09
Pogodniak
Tak przeryte i przeorane chodniki jak ten prezentowany na foto wyglądają na Mickiewicza.W tamtym roku ZDiTD przeprowadził "akcję" prostych chodników w wybranych miejscach.Tych mega najbardziej przeoranych,taka selektywna kwalifikacja odcinkowa.Polegała ona na ;UWAGA-przełożeniu płytek,podcięciu korzeni drzew,które wypychały płytki.Efekt był taki,że po przełożeniu chodniki wyglądają jak fala na lustrze wody,poza poprawą stanu samych płytek,nic się nie zmieniło.Chodnik jak falujący i wybrzuszony był tak pozostał bo fachowcy bali się ingerować w korzenie drzew które są sprawcą tych wszystkich nierówności.Pieniądze wyrzucone w błoto,ale za to w dokumentacji miasta projekt niby został zrealizowany i odhaczony .Absurdy gonią absurdy.
2019-03-21 16:43:17
Królewski Szczep Piastowski
A nie lepiej frygę postawić?
2019-03-21 13:42:40
to nie w Polsce
rowne chodniki? na pewno nie w tym kraju. Moge sie zalozyc ze chodniki u nas nigdy, ale to nigdy nie beda rowne. Pytacie dlaczego? Bo w tym kraju nic co sie zaczyna nie robi sie z glowa i zdrowym rozsadkiem oraz wedlug przepisow i regulacji. Dalej pytacie dlaczego? Bo Polak to kolek ktoremu wydaje sie ze wszystko wie lepiej niz wskazuja zalecenia i zawsze skroci sobie droge. Nie twierdze ze Polak nie umie, bo ma wiedze ale jak porownamy Niemca i Polaka to Polak zawsze nie dostosuje sie do prawa, regulacji, zalecen, bo wie lepiej. Szkoda bo wiedza niejednokrotnie przewyzszamy Niemca lub mamy takie same podstawy znajomosci tematu, tylko ze on ma we krwi ordnung a u nas jest we krwi zywiol.
2019-03-21 13:41:38