sobota, 22 września 2018.
Strona główna > Wiadomości > Remont na Cyryla i Metodego

Remont na Cyryla i Metodego

Remont na Cyryla i Metodego
Data publikacji: 2018-06-18 19:25
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-24 15:12
Wywietleń: 979 334038

Od kilku dni ul. Cyryla i Metodego na szczecińskim Niebuszewie przechodzi gruntowny remont. Trwają prace brukarskie. Nowe chodniki są już prawie gotowe.

Na razie na ul. Cyryla i Metodego remontowany jest chodnik i miejsca postojowe. Po zakończeniu tych prac, do robót przystąpią drogowcy. Nawierzchnię ulicy sfrezują, wyregulują infrastrukturę podziemną, a potem ułożą warstwę wiążącą i siatki szklano-węglowe, które znacznie wydłużają czas użytkowania drogi (minimalizują pęknięcia zarówno warstwy wiążącej, jak i ścieralnej).

W czasie remontu ulica będzie przejezdna, choć odkryte urządzenia podziemne znacznie utrudnią kierowcom poruszanie.

(lw)

Fot. ZDiTM

 

Komentarze

praca w nocy
dlaczego prace sa prowadzone w nocy? Ludzie nie moga spac przez te hałasy
2018-07-24 14:59:39
@TM
To fakt, trudno tam przejść bezpiecznie, bo ciągle coś przejeżdża. Do tego trzeba uważać na samochody wjeżdżające i wyjeżdżajace z osiedla lub od strony szkoły. Zebry po dwóch stronach, a strach przechodzić...
2018-06-19 12:54:54
TM
Szkoda, że przy okazji remontu nie powstanie od razu bezpieczne przejście dla pieszych na skrzyżowaniu z ul. Kazimierza Królewicza. W godzinach porannych uczniowie SP 10 nie mają jak przejść przez ulicę.
2018-06-19 12:46:56
Gość
Ciekawe, czy przerwa pomiędzy asfaltem na jezdni, a chodnikiem zostanie wypełniona? Czy może zostanie tak, aby zimą zamarzała w niej woda i rozsadzała asfalt?
2018-06-19 07:50:53
Kra
To nie mogą wylać na ul. Krasińskiego, gdzie jest przedwojenny bruk?!?!
2018-06-19 06:41:42
Fanek
Dlaczego nie stosuje się specjalistycznego sprzętu do cięcia płytek betonowych. Przy cięciu na sucho jest pełno unoszącego się pyłu! To karygodne!
2018-06-18 21:40:59