Niedziela, 01 października 2023 r. 
11 szczecin
REKLAMA

Remont ul. Staromiejskiej

Data publikacji: 05 grudnia 2020 r. 19:15
Ostatnia aktualizacja: 07 grudnia 2020 r. 08:11
Remont ul. Staromiejskiej
Fot. Mirosław Winconek  

Nadal nieprzejezdna jest niewielka i wąska ul. Staromiejska odchodząca od skrzyżowania z ulicami Podgórną i Rybacką na tyły zabudowy przy ul. kard. Stefana Wyszyńskiego i będąca jednocześnie dojściem od te strony do kładki dla pieszych w kierunku przeciwległej części starego miasta z pl. Orła Białego i pl. abpa Kazimierza Majdańskiego przy katedrze. Trwa tam wciąż remont, stąd też liczne wygrodzenia z wytyczonymi dla pieszych barierkami tymczasowym przejściami przez plac budowy. 

Prace tam rozpoczęto w drugiej połowie lipca. Termin wykonania zamówienia określony został na maksimum 5 miesięcy. licząc od dnia zawarcia umowy. Co oznacza, że drogowcy powinni uprać się z zadaniem jeszcze w tym miesiącu.

Jak dotąd zakończono roboty związane z sieciami kanalizacyjną i wodociągową. Na ukończeniu są prace branży elektryczno-oświetleniowej. Od  listopada prowadzone są roboty drogowe - podbudowa jezdni, nawierzchnie chodników i brukowanie jezdni. najbardziej zaawansowane są prace przy dojściu do samej kładki, gdzie ustawione zostały dotąd także pierwsze z nowych latarń.

W ramach projektu został również przewidziany montaż dodatkowych wpustów kanalizacji deszczowej do odbioru wód opadowych przez system kanalizacji deszczowej. Ponadto w ramach inwestycji pod nadzorem spółki Zakład Wodociągów i Kanalizacji została wykonana przebudowa kanału ogólnospławnego o średnicy 300 mm pod ul. Staromiejską i dobudowa spinki wodociągowej łączącej sieć wodociągową 110PE w ul. Staromiejskiej z wodociągiem 125PE w pobliskiej ul. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Zadanie jest realizowane na podstawie porozumienia wspólnie przez ZWiK i ZDiTM. Prace na ich zlecenie wykonuje ELJOT Jacek Luterek za umowną kwotę 1 105 770 zł. ©℗

(MIR)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Max
2020-12-07 08:10:42
Trzeba natychmiast zacząć wyburzanie garażowisk na Staromiejskiej i Podgornej i rozpisać konkurs architektoniczny na zabudowę tego terenu, zgodnego z duchem Starówki, w oparciu o stare plany i fotografie. Inaczej to tylko pudrowanie trupa.
Maria
2020-12-06 08:56:27
A kiedy rozpocznie się remont narożnej kamienicy nr 11?? Jak długo ta potencjalnie ładna kamieniczka będzie wyglądać jak slums? Popieram też wyburzenia garaży po obu jej stronach. To skandal, że takie coś jest na Starówce.
Robert
2020-12-05 23:14:25
Garaże to tam i na podgornej trzeba jak najszybciej wyburzyć, a nie dawać im preferencje. Starowka to nie miejsce na garazowiska i klepiska!
po cholerę
2020-12-05 19:31:44
te chodniki znowu, zakaz ruchu nie dotyczy garaży i już, a tak to dla pieszych

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA