Poniedziałek 03 października 2022r. 
REKLAMA

Przebudowa ul. Jarogniewa w Szczecinie na finiszu

Data publikacji: 2020-11-17 12:09
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-17 12:09
Przebudowa ul. Jarogniewa w Szczecinie na finiszu
 

Prace remontowe związane z przebudową ulicy Jarogniewa w Szczecinie są na finiszu, do zakończenia robót zostały już tylko 2 tygodnie. Do wykonania została warstwa ścieralna jezdni, urządzenia bezpieczeństwa ruchu, oznakowanie pionowe i poziome, regulacja elementów sieci, a także elementy małej architektury.

- Trwają prace związane z przebudową ul. Jarogniewa na odcinku od ul. Pasterskiej do ul. Wilczej. Na ukończeniu są chodniki, w ostatnich dniach ułożono warstwę wiążącą bitumiczną, trwa zagospodarowanie terenu. Zakończono także roboty kanalizacyjne i elektryczne. W najbliższych dniach drogowcy będą układali ostatnią warstwę nawierzchni i wprowadzona zostanie stała organizacja ruchu - informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM.

Cała inwestycja objęła remont nie tylko jezdni i chodników, ale również wymianę część sieci elektroenergetycznej (kable 0,4 kV i 15 kV), oświetlenia ulicznego i kanalizacji deszczowej oraz na nowe urządzenie miejsc postojowych. Wyznaczonych stanowisk do parkowania prostopadłego do krawędzi jezdni ma być w sumie 69, a takich, które umożliwiają parkowanie równoległe do krawędzi jezdni 20. Pojawią się także elementy uspokojenia ruchu w postaci wyniesień jezdni oraz mała architektura – kosze, ławki i stojaki rowerowe.

Koszt inwestycji to ponad 3,5 mln. złotych.

Ł.T

Fot. ZDiTM

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

AK47
2020-11-17 13:40:03
Zrobią ją jednokierunkową. Bez konsultacji z mieszkańcami. Masakra.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA