Sobota 02 lipca 2022r. 
REKLAMA

Remont starej filharmonii w tym roku

Data publikacji: 2016-07-25 14:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:10
Remont starej filharmonii w tym roku
 

Do końca lipca zostanie ogłoszony przetarg na remont pomieszczeń po dawnej Filharmonii Szczecińskiej w lewym skrzydle Urzędu Miejskiego. Prace powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku. W salach dawnej filharmonii ma powstać nowoczesna sala konferencyjna i sesyjna Rady Miasta.

Po przeprowadzce filharmonii do nowej siedziby przy ulicy Małopolskiej w lewym skrzydle budynku magistratu przy placu Armii Krajowej została już tylko na parterze wielka sala sesyjna Rady Miasta Szczecin. Według planów w połowie tego roku miał się rozpocząć remont tej części Urzędu Miejskiego. Na parterze znajdować się będzie reprezentacyjna salą ślubów Urzędu Stanu Cywilnego. Na pierwszym piętrze sala dawnej filharmonii zostanie zaadaptowana na nowoczesną salę konferencyjną. Odbywać się w niej będą m.in. sesje radnych. Ale będzie także wykorzystywana przez różne stowarzyszenia, instytucje, grupy mieszkańców. W jej sąsiedztwie znajdą się pomieszczenia Biura Rady Miasta. Dla osób niepełnosprawnych zostanie uruchomiona winda, obsługująca trzy kondygnacje.

Po remoncie sala wyposażona zostanie m.in. w systemy multimedialne (nagłośnienie i projekcja obrazu), do zarządzania obradami (głosowanie, kolejkowanie wystąpień), do rejestracji i transmisji do internetu dźwięku oraz obrazu.

Takie plany były jeszcze aktualne w styczniu tego roku. W marcu miał zostać ogłoszony przetarg na wykonawcę prac. Ich rozpoczęcie zaplanowano w połowie roku. Ale okazuje się, że jest poślizg. I prace rozpoczną się przynajmniej z półrocznym opóźnieniem.

- Na wniosek radnych do projektu były nanoszone uwagi. Do końca lipca zostanie ogłoszony przetarg na remont pomieszczeń zwolnionych przez filharmonię. Prace powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku. Zakończenie remontu przewidziane jest na grudzień 2017 roku - stwierdziła Magdalena Strózik z Centrum Informacji UM.

Koszt realizacji całej inwestycji to ok. 8 mln zł.

(dar)

Fot. Robert STACHNIK (arch.)

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

klima
2016-07-25 16:10:19
To nie będzie klimatyzacji? To ile mieszkań w Szczecinie jest bez toalet?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA