Środa, 04 października 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Kilkaset tysięcy w przydworcowy chodnik

Data publikacji: 29 czerwca 2016 r. 10:12
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:07
Kilkaset tysięcy w przydworcowy chodnik
 

W wakacje przebudowany zostanie w Szczecinie chodnik przed odremontowanymi budynkami Dworca Głównego PKP. Zastosowane będą rozwiązania ułatwiające osobom niepełnosprawnym dostęp do przestrzeni publicznej, ma być wygodniej pasażerom komunikacji miejskiej i turystom.

Projekt zakłada przebudowę chodnika w rejonie budynku Dworca Głównego PKP na ul. Kolumba do skrzyżowania z ulicami ul. Nowej i Owocowej.

- W ramach prac zawężona zostanie jezdnia wjazdowa od strony ronda, dzięki czemu wydzielone będą pełnowymiarowe stanowiska postojowe w układzie równoległym, powstanie także zatoka postojowa dla przystanku Kiss&Ride - informuje Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZDiTM.

Aby ułatwić poruszanie się osobom niepełnosprawnych przejścia dla pieszych, przystanki komunikacji miejskiej oraz ciągi komunikacyjne wykonane zostaną z zastosowaniem krawężników i płytek systemowych o nawierzchni antypoślizgowej. Pojawią się płytki o wymiarach 30x30 cm koloru białego, z wypustkami, symetryczne i asymetryczne sprowadzające pieszego do krawędzi przejścia. Ciągi piesze będą zpłyt betonowych o wymiarach 50x50 cm szarych i czarnych. Nawierzchnia chodnika na wysokości wejścia głównego do budynku dworca wyróżniona będzie kamiennymi płytami o wymiarach 100x60 cm. W celu wizualnego odcięcia szarej nawierzchni chodnika, wzdłuż krawężnika zaprojektowano rząd płyt betonowych chodnikowych wielkości 30x30 cm koloru czarnego.

Prace powinny zakończyć się 16 sierpnia. Koszt zadania zleconego spółce Elbud to 608 850 zł.

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Podatnik
2016-06-29 20:18:29
Przecież chodnik, który jest, jest w dobrym stanie, akurat tam... Czy nie warto przeznaczyć te pieniadze, na rzeczywiste potrzeby naprawy uszkodzonych i nierównych chodników w innych miejscach miasta???

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA