poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kilkaset tysięcy w przydworcowy chodnik

Kilkaset tysięcy w przydworcowy chodnik

Kilkaset tysięcy w przydworcowy chodnik
Data publikacji: 2016-06-29 10:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:07
Wywietleń: 2340 141333

W wakacje przebudowany zostanie w Szczecinie chodnik przed odremontowanymi budynkami Dworca Głównego PKP. Zastosowane będą rozwiązania ułatwiające osobom niepełnosprawnym dostęp do przestrzeni publicznej, ma być wygodniej pasażerom komunikacji miejskiej i turystom.

Projekt zakłada przebudowę chodnika w rejonie budynku Dworca Głównego PKP na ul. Kolumba do skrzyżowania z ulicami ul. Nowej i Owocowej.

- W ramach prac zawężona zostanie jezdnia wjazdowa od strony ronda, dzięki czemu wydzielone będą pełnowymiarowe stanowiska postojowe w układzie równoległym, powstanie także zatoka postojowa dla przystanku Kiss&Ride - informuje Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZDiTM.

Aby ułatwić poruszanie się osobom niepełnosprawnych przejścia dla pieszych, przystanki komunikacji miejskiej oraz ciągi komunikacyjne wykonane zostaną z zastosowaniem krawężników i płytek systemowych o nawierzchni antypoślizgowej. Pojawią się płytki o wymiarach 30x30 cm koloru białego, z wypustkami, symetryczne i asymetryczne sprowadzające pieszego do krawędzi przejścia. Ciągi piesze będą zpłyt betonowych o wymiarach 50x50 cm szarych i czarnych. Nawierzchnia chodnika na wysokości wejścia głównego do budynku dworca wyróżniona będzie kamiennymi płytami o wymiarach 100x60 cm. W celu wizualnego odcięcia szarej nawierzchni chodnika, wzdłuż krawężnika zaprojektowano rząd płyt betonowych chodnikowych wielkości 30x30 cm koloru czarnego.

Prace powinny zakończyć się 16 sierpnia. Koszt zadania zleconego spółce Elbud to 608 850 zł.

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

Komentarze

Podatnik
Przecież chodnik, który jest, jest w dobrym stanie, akurat tam... Czy nie warto przeznaczyć te pieniadze, na rzeczywiste potrzeby naprawy uszkodzonych i nierównych chodników w innych miejscach miasta???
2016-06-29 20:18:29

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie