środa, 23 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Rekordowe czytanie

Rekordowe czytanie

Rekordowe czytanie
Data publikacji: 2016-06-12 12:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:06
Wywietleń: 1375 138964

- Chcemy pokazać, że statystyki o czytelnictwie dotyczą osób powyżej 15 roku życia - powiedziała Mirosława Mamrot, bibliotekarka Szkoły Podstawowej Integracyjnej im. Kornela Makuszyńskiego nr 21. Uczniowie brali udział w ustanowieniu rekordu w jednoczesnym czytaniu.

W piątek (10 bm.) na terenach zielonych Parku Wodnego Koszalin trwała ogólnopolska akcja wspierająca czytelnictwo pn. "Jak nie czytam. Jak czytam". Nieprzypadkowe było hasło spotkania: "Starsi nie czytają? W młodych nadzieja!". Przynieśli ze sobą komiksy, bajki, książki do poduszki i lektury szkolne. Niektórzy raz jeszcze sięgnęli po ulubione pozycje.

- Wybrałem "Wampirka", którego chętnie przeczytam drugi raz - powiedział Miłosz Kucharczyk z klasy IVb. - To historia chłopca imieniem Antoś, który pewnego dnia spotyka wampira, Rydygiera Trzęsikamienia. Korzystam ze szkolnej biblioteki. Wypożyczyłem "Dziennik cwaniaczka".

Spotkanie przy książkach było okazją, aby poznać szczegóły życia idoli muzycznych.

- One Direction to mój ulubiony zespół, dlatego dokończę książkę o wykonawcach, zwłaszcza że zawiesili koncertowanie - stwierdziła Emilia Janker z klasy VIc.

Z uczniami przyszli nauczyciele, rodzice, dziadkowie i pracownicy aquaparku. Co zadecydowało o wyborze lektury?

- "Zimowa wojna" to książka historyczna z czasów II wojny światowej o konflikcie zbrojnym między Rosją i Finlandią - odpowiada Katarzyna Chabas, nauczycielka. - Trochę wstyd, ale wzięłam pierwszą z brzegu książkę z biblioteczki męża, którego pasjonuje literatura wojenna.

Dziennikarzowi "Kuriera" wręczono do czytania książkę pt. "Stary koń", co daekwatne do wieku i stażu zawodowego czytelnika.

Mirosławę Mamrot cieszy, że przy Parku Wodnym Koszalin stawiło się 350 uczniów z książkami według własnego uznania.

- Dla siebie wybrałam pozycję "Jak mówić, żeby dzieci się uczyły w domu i szkole", choć najbardziej mnie interesuje literatura polska i bibliografie fajnych ludzi, takich jak Maria Czubaszek - dodaje bibliotekarka. - Akcja ogólnopolska ma pokazać, że dzieci czytają, lubią książki i chodzą do biblioteki.

SP nr 21 ma 4 tysięcy książek w bibliotece. Zbiór się powiększa.

- Rok temu młodzież brała udział w akcji "Książki moich marzeń", robiliśmy filmiki, dostaliśmy dotację w wysokości ponad 4 tysięcy złotych i dzięki temu uaktualniamy księgozbiór, w czym też zasługa rodziców - podkreśla Mirosława Mamrot. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: Akcja, której towarzyszyło hasło: "Starsi nie czytają? W młodych nadzieja!", odbyła się na terenach zielonych przy aquaparku.

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie