czwartek, 02 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Rekordowe czytanie

Rekordowe czytanie

Rekordowe czytanie
Data publikacji: 2016-06-12 12:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:06
Wywietleń: 1237 138964

- Chcemy pokazać, że statystyki o czytelnictwie dotyczą osób powyżej 15 roku życia - powiedziała Mirosława Mamrot, bibliotekarka Szkoły Podstawowej Integracyjnej im. Kornela Makuszyńskiego nr 21. Uczniowie brali udział w ustanowieniu rekordu w jednoczesnym czytaniu.

W piątek (10 bm.) na terenach zielonych Parku Wodnego Koszalin trwała ogólnopolska akcja wspierająca czytelnictwo pn. "Jak nie czytam. Jak czytam". Nieprzypadkowe było hasło spotkania: "Starsi nie czytają? W młodych nadzieja!". Przynieśli ze sobą komiksy, bajki, książki do poduszki i lektury szkolne. Niektórzy raz jeszcze sięgnęli po ulubione pozycje.

- Wybrałem "Wampirka", którego chętnie przeczytam drugi raz - powiedział Miłosz Kucharczyk z klasy IVb. - To historia chłopca imieniem Antoś, który pewnego dnia spotyka wampira, Rydygiera Trzęsikamienia. Korzystam ze szkolnej biblioteki. Wypożyczyłem "Dziennik cwaniaczka".

Spotkanie przy książkach było okazją, aby poznać szczegóły życia idoli muzycznych.

- One Direction to mój ulubiony zespół, dlatego dokończę książkę o wykonawcach, zwłaszcza że zawiesili koncertowanie - stwierdziła Emilia Janker z klasy VIc.

Z uczniami przyszli nauczyciele, rodzice, dziadkowie i pracownicy aquaparku. Co zadecydowało o wyborze lektury?

- "Zimowa wojna" to książka historyczna z czasów II wojny światowej o konflikcie zbrojnym między Rosją i Finlandią - odpowiada Katarzyna Chabas, nauczycielka. - Trochę wstyd, ale wzięłam pierwszą z brzegu książkę z biblioteczki męża, którego pasjonuje literatura wojenna.

Dziennikarzowi "Kuriera" wręczono do czytania książkę pt. "Stary koń", co daekwatne do wieku i stażu zawodowego czytelnika.

Mirosławę Mamrot cieszy, że przy Parku Wodnym Koszalin stawiło się 350 uczniów z książkami według własnego uznania.

- Dla siebie wybrałam pozycję "Jak mówić, żeby dzieci się uczyły w domu i szkole", choć najbardziej mnie interesuje literatura polska i bibliografie fajnych ludzi, takich jak Maria Czubaszek - dodaje bibliotekarka. - Akcja ogólnopolska ma pokazać, że dzieci czytają, lubią książki i chodzą do biblioteki.

SP nr 21 ma 4 tysięcy książek w bibliotece. Zbiór się powiększa.

- Rok temu młodzież brała udział w akcji "Książki moich marzeń", robiliśmy filmiki, dostaliśmy dotację w wysokości ponad 4 tysięcy złotych i dzięki temu uaktualniamy księgozbiór, w czym też zasługa rodziców - podkreśla Mirosława Mamrot. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: Akcja, której towarzyszyło hasło: "Starsi nie czytają? W młodych nadzieja!", odbyła się na terenach zielonych przy aquaparku.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie