środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > Aleja w I LO

Aleja w I LO

Aleja w I LO
Data publikacji: 2016-06-08 15:56
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:50
Wywietleń: 350 138261

Aleja Wolnych Książek powstała na korytarzu I Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie. Każdy może sobie wybrać lekturę, każdy też może oddać własną przeczytaną już książkę. Licealiści, nauczyciele, a nawet mieszkańcy chętnie po nie sięgają i przynoszą.

- Akcję bookcrossingu prowadzimy rokrocznie od 2009 roku - mówią inicjatorki i organizatorki wydarzenia Jolanta Obuchowicz, nauczyciel bibliotekarz i Monika Trybocka, bibliotekarz, polonista w I LO. - Na stoły w alei Wolnych Książek trafiają książki ze szkolnej biblioteki: ubytkowane lub takie, które mamy w zbyt dużej liczbie egzemplarzy. Dużo książek przynosi też młodzież. Jest to taka okazja do wyprzątnięcia swoich półek z tego co nam zalega, po co już nie sięgamy, aby zrobić miejsce nowym książkom.

Co roku 16 czerwca obchodzimy Ogólnopolskie Święto Bookcrossingu. Z tej okazji niemal przez cały czerwiec w I LO organizowana jest akcja dzielenia się książką. - Raz do roku wystawiamy książki w korytarzu, ale przez cały rok w szkolnej bibliotece mamy regał z takimi książkami. Każdy może wziąć sobie coś do poczytania bezpłatnie - podkreśla Jolanta Obuchowicz. - Zainteresowanie jest duże, bo każdemu co innego się podoba, każdy co innego potrzebuje.

W tym tygodniu w "Jedynce" organizowane jest również głośne czytanie, w które włączają się wszystkie klasy wraz z nauczycielami. Tej upowszechniającej czytelnictwo akcji, towarzyszą również konkursy organizowane przez szkolną bibliotekę: literacki, plastyczny oraz na najlepsze przebranie za wybranego bohatera literackiego. Zwycięzcy otrzymają nagrody - bilety do kina Helios. W ramach Miesiąca Książki zaplanowano również spotkanie uczniów I LO ze szczecińską pisarką Moniką Marin. Zdaniem organizatorek wydarzenia, taka akcja skutecznie propaguje czytanie wśród coraz rzadziej sięgającej po książkę młodzieży. ©℗(el)

Fot. Ryszard PAKIESER

Aleja w I LO Aleja w I LO

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy