Wtorek, 18 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Rekonstrukcja historyczna w Willi Lentza [GALERIA]

Data publikacji: 12 kwietnia 2024 r. 17:51
Ostatnia aktualizacja: 14 kwietnia 2024 r. 13:25
Rekonstrukcja historyczna w Willi Lentza
Rekonstruktorzy w METRUM oprowadzą gości po wnętrzach Willi Lentza już w najbliższą sobotę. Fot. Ryszard Pakieser  

W sobotę, 13 kwietnia Willa Lentza zaprasza na zwiedzanie w towarzystwie członków stowarzyszenia METRUM. Rekonstruktorzy będą ubrani w historyczne stroje z końca XIX i XX wieku.

Członkowie grupy odtwarzają zwyczaje panujące w Europie m.in. na przełomie XIX i XX wieku. To pasjonaci mody i obyczajów panujących przede wszystkim w XVIII wieku. Wśród nich są ekonomiści, filolodzy, historycy, inżynierowie, muzycy, nauczyciele, rzemieślnicy i wykładowcy. Zespół tworzy dziś rozpoznawalną markę w Szczecinie. Ich kostiumy to misternie uszyte stylizacje historyczne z dbałością o detale, które robią zawsze ogromne wrażenie. METRUM uczestniczy w wielu balach na terenie Pomorza Zachodniego i całego kraju, animuje wydarzenia promujące dawną modę, angażuje się także w akcje o charakterze charytatywnym.
W najbliższą sobotę przedstawiciele stowarzyszenia METRUM pojawią się w Willi Lentza i będą oprowadzać gości po wystawach i pięknych wnętrzach XIX-wiecznej perełki szczecińskiej architektury.

- Kto wie, może przy okazji zwiedzania zabytkowych wnętrz, oglądania stałych i czasowych wystaw uda się państwu (dzięki rekonstruktorom historii) spędzić czas w towarzystwie pierwszych mieszkańców i gości willi? - zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Rekonstruktorzy pojawia się o godz. 13.00, a zwiedzanie potrwa do 14.30. Wydarzenie jest biletowane.

(k)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

FIGO
2024-04-14 12:44:29
To ma , że gdyby PIS " utopił " tyle szmalu w przesuwanie tej willi , to miałby dzisiaj Komisję śledczą i zarzuty o zmarnowaną kasę na głupoty ! Tak działa tuskowa propaganda na temat złodziejstwa i niegospodarności PIS-u ! Jednym słowem pojeby zmarnują jest O.K. , ale jak PIS źle wydał tzn. , że ukradł ! Fakt jest taki : PO nie umiało rządzić i się nie nauczy , a Polska straci czas i być może suwerenność ! Tak zdecydowała nasza młodzież i doczeka się nagrody po rządach PO !
Kaka
2024-04-14 09:22:00
A co to ma wszystko do willi😁
FIGO zakończenie
2024-04-13 09:39:21
Kasa z UE już powinna pracować na rzecz polskich reform ! Nie pracuje , bo jej nie ma i nie będzie do czasu kiedy w przyszłych przetargach na zadania nie będzie dilu 80% tych środków ma wrócić do Niemców , a jak nie , to figa z makiem , pasternakiem . Oczywiście na końcu drogi cała ta kasa przeznaczona dla Polski zostanie potrącona jako Kara za nie przyjęcie przez Polskę " przymusowych " dostaw inżynierów i lekarzy Makreli . Tak , to widzę wyborcy PO i tego dziwactwa " trzecia noga " ( c..j )!
FIGO c.d
2024-04-13 09:32:28
Właśnie KOalicja 13 grudnia sądzi ,że poprzez kłamliwe pomówienie PIS o wszystkie afery , gdzie nie wszędzie wydano pieniądze z tzw. rozumem nie jest wyznacznikiem dyskwalifikującym formację PIS od rządzenia krajem . Obecna władza , niestety nie dorasta , ani kwalifikacjami , ani decyzyjnością , ani też uczciwością . Nieumiejętność rządzenia już się wyłania . Złamanie prawa było oczywiste i za zgodą komunistycznej UE , tylko przysporzy zwolenników Polexitu .Brak kasy z UE będzie GWOŹDZIEM !
FIGO
2024-04-13 09:25:17
Dwie obiektywne polityczne wizje wskazujące na tzw. pkt. widzenia . Tak uważam : Piękna idea , znakomity pomysł i oczywiście wszystkie inne OCHY i ACHY ! Jestem sympatykiem PIS-u , mimo , że zaczynałem jako ultra komunista i zreformowany przez TUSKA liberał! . Niestety , przez to , że przez niego oszukany , jako Polak jestem Jego zagorzałym przeciwnikiem i krytykiem ! Druga wizja : Wydane pieniądze na całą tę aferę z willą Lentza , te koszty poniesione jak mawia Koalicja to Komisja śledcza !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA