środa, 29 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Regaty. Reprezentacja Szczecina ruszyła!

Regaty. Reprezentacja Szczecina ruszyła!

Regaty. Reprezentacja Szczecina ruszyła!
Data publikacji: 2017-06-24 23:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:43
Wywietleń: 1022 272213

Członkowie żeglarskiej reprezentacji Szczecina w regatach The Tall Ships Races ruszyli na pokładach s/y "Zryw" i s/y "Urtica" na start regat wielkich żaglowców. Wyścig rozpocznie się 3 lipca.

Start rywalizacji najpiękniejszych jachtów i żaglowców z całego świata poprzedzi impreza żeglarska w szwedzkim Halmstad na wschodnim brzegu cieśniny Kategatt. Po kilkudniowej zabawie przyjdzie czas na rozpoczęcie regat, które na swojej trasie mają jeszcze porty fińskie – Kotkę i Turku, litewską Kłajpedę i Szczecin, który jest jednocześnie metą wyścigu. 

– Stopy wody pod kilem i silnych wiatrów – życzył załogom Jerzy Raducha, zastępca dyrektora Centrum Żeglarskiego. – Mamy nadzieję, że przygotowaliśmy Was dobrze do tych regat. Bezpiecznego powrotu do domu. Płyńcie dobrze. 

Po krótkim pożegnaniu Dyrektor CŻ Łukasz Pundyk wręczył kapitanom szczecińskie banderki, a załoganci pożegnali się z rodzinami. 

– Załogę mamy młodą, bo taka jest idea tych regat. To są młodzi ludzie, którzy przeszli cały cykl szkoleń, więc już wiedzą, z czym to się je – mówił na chwilę przed wypłynięciem Tomasz Andraszewicz, kapitan s/y Urtica. – Ostateczny egzamin odbędzie się na wodzie. 

Żeglarska reprezentacja Szczecina bierze udział w regatach TSR na pokładach kilku jednostek. Czołowym żaglowcem będzie jak zwykle "Fryderyk Chopin". Reprezentanci wejdą na jego pokład 30 czerwca w Szwecji. Inaczej wygląda sytuacja z pozostałymi pokładami, na których znajdą się członkowie reprezentacji. "Dar Szczecina" udział weźmie w 3. etapie regat, zaś "Zryw" i "Urtica" rywalizować będą na całej trasie. By znaleźć się w Halmstad 29 czerwca, załogi wyruszyły z przystani Centrum Żeglarskiego nad Jeziorem Dąbie w sobotę (24 czerwca).

Na pokładach Zrywu i Urtiki popłynie 16 osób na każdym etapie. Na trasie regat załogi będą się wymieniać. 

(n)

Fot. materiały organizatora

Regaty. Reprezentacja Szczecina ruszyła! Regaty. Reprezentacja Szczecina ruszyła! Regaty. Reprezentacja Szczecina ruszyła! Regaty. Reprezentacja Szczecina ruszyła! Regaty. Reprezentacja Szczecina ruszyła! Regaty. Reprezentacja Szczecina ruszyła! Regaty. Reprezentacja Szczecina ruszyła! Regaty. Reprezentacja Szczecina ruszyła!

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie