piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Świat > Zveme Vás do Štětína, czyli Praga zaprasza na regaty do Szczecina

Zveme Vás do Štětína, czyli Praga zaprasza na regaty do Szczecina

Zveme Vás do Štětína, czyli Praga zaprasza na regaty do Szczecina
Data publikacji: 2017-06-10 14:45
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:47
Wywietleń: 1836 268496

Któż się nie oprze szczecińskim pasztecikom? Na pewno nie Czesi, którzy mogą ich skosztować podczas trwającego Polskiego Dnia przy Ambasadzie RP w Pradze. Lokalne smaki to sposób na zaproszenie naszych sąsiadów do przyjazdu na szczeciński finał regat The Tall Ships Races 2017.

Zlot żaglowców zawitał do stolicy Czech 10 czerwca. Tego dnia Instytut Polski w Pradze zorganizował bowiem Dzień Polski. Odbywa się on w ogrodach przy budynku Ambasady RP w centrum miasta. Ideą wydarzenia jest przybliżenie polskiej kultury i zaprezentowanie naszym sąsiadom tego, co Polska ma najlepsze. Wśród wystawców nie mogło zatem zabraknąć Szczecina i sierpniowego finału regat The Tall Ships Races.

– Do tej pory przy zapraszaniu turystów do Szczecina oddziaływaliśmy głównie na wzrok i słuch, oferując „teleportację” do stolicy Pomorza Zachodniego za pomocą specjalnych gogli i filmów w technologii 360°. W roku ubiegłym ta propozycja na tyle spodobała się organizatorom, że przy zapraszaniu Szczecina do udział w tegorocznym Dniu Polskim zwrócono się z prośbą o ponowne zabranie okularów 360°. Chętnie odpowiedzieliśmy na te oczekiwania i tym sposobem Czesi kolejny raz mogą przenieść się m.in. do szczecińskiej filharmonii, na Odrę czy Wały Chrobrego, zakładając gogle i słuchawki. Atrakcja cieszy się niegasnącym zainteresowaniem – informuje Tomasz Owsik-Kozłowski. Jak dodaje, tegoroczną nowością jest oddziaływanie na kolejne zmysły…

– Tym razem postanowiliśmy zaprosić Czechów, serwując im bogatą gamę smaków i aromatów. Pokazy przyrządzania potraw z ryb czy pasztecikowe warsztaty zapewniają nam spore zainteresowanie przybyłych na Dzień Polski gości. Szczeciński pasztecik (z wbitą regatową wykałaczką) budzi zaskoczenie i… – według zapewnień – smakuje wybornie – mówi rzecznik biura prasowego organizatora.

Nie zapominano oczywiście o drukowanych materiałach informacyjnych, które na tę okazję wyprodukowano w języku czeskim. W szczecińskiej ofercie znalazła się także strefa wypoczynku przydatna szczególnie po zasmakowaniu szczecińskich potraw. W relaksie pomagają rozstawione w pobliżu szczecińskiego namiotu leżaki w żeglarskie, granatowo-białe pasy. Czas umilają krótkie filmiki z poprzednich szczecińskich finałów regat. Dzień Polski potrwa do 21.00.

* * *

Co ciekawe – mimo że Czesi nie mają dostępu do morza, to udział w szczecińskim zlocie żaglowców potwierdził żaglowiec klasy A pływający właśnie pod czeską banderą. Będzie to La Grace – replika historycznego statku z drugiej połowy XVIII wieku. Według dostępnych informacji La Grace to nazwa żaglowca należącego do pierwszego czeskiego żeglarza Augustina Heřmana. Budowa statku rozpoczęła się w 2008 roku w profesjonalnej stoczni w Egipcie. Uroczyste wodowanie odbyło się 5 grudnia 2010 roku.

(p)

Fot. materiały organizatora

Zveme Vás do Štětína, czyli Praga zaprasza na regaty do Szczecina Zveme Vás do Štětína, czyli Praga zaprasza na regaty do Szczecina Zveme Vás do Štětína, czyli Praga zaprasza na regaty do Szczecina Zveme Vás do Štětína, czyli Praga zaprasza na regaty do Szczecina Zveme Vás do Štětína, czyli Praga zaprasza na regaty do Szczecina Zveme Vás do Štětína, czyli Praga zaprasza na regaty do Szczecina

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy