sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Ratunek w ostatniej chwili

Ratunek w ostatniej chwili

Ratunek w ostatniej chwili
Data publikacji: 2017-08-16 17:50
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:24
Wywietleń: 1556 288525

Maleńka psina - potwornie zaniedbana i wychudzona - przez kilka dni była zamknięta w jednym z mieszkań na szczecińskim Golęcinie. Samotna, bez dostępu do wody i jedzenia, skomlała o ratunek. Na szczęście, lokatorzy sąsiednich mieszkań nie pozostali obojętni: wezwali pomoc. Nie wiadomo, gdzie przepadła właścicielka psiny. Teraz jest poszukiwana przez policję.

Lokatorki jednego z mieszkań w bloku nikt nie widział od niemal dwóch tygodni. W tym czasie zza drzwi jej mieszkania dochodziło rozpaczliwe zawodzenie psa. Kobieta nie otwierała, więc podejrzewano, że ma kłopoty. Dlatego sąsiedzi o sprawie zaalarmowali policję. Ratunek dotarł dosłownie w ostatniej chwili.

Policjant, korzystając z asysty strażaków, wszedł do mieszkania przez uchylone okno. Nie zastał lokatorki, a tylko przerażoną zaniedbaną psinę.

- Była wychudzona. Skóra i kości: żebra oraz kości biodrowe były wyraźnie widoczne. W mieszkaniu nie było ani jedzenia, ani wody. Wokół - tylko odchody. Policjant od razu podał psinie wodę, a że jest przewodnikiem psa służbowego, miał przy sobie niewielki zapas karmy. Jak szybko zniknęło pożywienie, to najlepiej świadczy, jak bardzo spragnione i wygłodzone było zwierzę - akcję ratunkową relacjonowała podkom. Mirosława Rudzińska z zespołu prasowego KWP w Szczecinie.

Psina została przekazana pod opiekę Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie. Natomiast miejsce pobytu jej pani pozostaje nieznane.

- Sprawa trafiła do Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą, gdzie jest prowadzone postępowanie wyjaśniające. Jeżeli okaże się, że kobieta lekkomyślnie pozostawiła zwierzę bez dostępu do wody i jedzenia, odpowie za znęcanie się nad zwierzętami. Za co grozi do trzech lat pozbawienia wolności - doprecyzowała podkom. Mirosława Rudzińska.

(an)

Fot. KWP

Trwają poszukiwania kobiety, która pozostawiła w zamkniętym mieszkaniu - na co najmniej kilka dni bez dostępu do wody i jedzenia - tę psinę (na zdjęciu). Ktokolwiek zna miejsce jej pobytu, jest proszony o kontakt z Komisariatem Policji Szczecin Nad Odrą, gdzie jest prowadzone postępowanie wyjaśniające w tej sprawie, czyli w kierunku znęcania się nad zwierzęciem.

Ratunek w ostatniej chwili Ratunek w ostatniej chwili

Komentarze

Kwaz
Wlascicielke zamknac w takich samych warunkach na taki sam okres, bo to nie czlowiek jest.
2017-08-17 10:28:04
A może
A może ją ktoś zaciukał? Nikt o tym nie pomyślał?
2017-08-16 20:34:53
cap kościelny
Katolicki kraj - katolickie obyczaje!
2017-08-16 18:46:52

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy