wtorek, 21 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ratownicy się sprawdzili. Wracają z pucharami

Ratownicy się sprawdzili. Wracają z pucharami

Ratownicy się sprawdzili. Wracają z pucharami
Data publikacji: 2019-02-01 13:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:31
Wywietleń: 1471 373996

Ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie zajęli czwarte i piąte miejsce na XIV Międzynarodowych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym w Bielsku Białej. W dwóch konkurencjach byli najlepsi. Przywiozą więc także dwa puchary za najlepiej wykonane zadania.

XIV Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym w tym roku odbywały się od 29 stycznia do 1 lutego w Bielsku Białej. W zawodach udział wzięły 33 zespoły ratowników medycznych z Polski i z zagranicy. Na uczestników czekały różne zadania i symulacje zdarzeń, w których musieli wykazać się wiedzą, umiejętnościami i sprawnością fizyczną.

Sędziowie oceniali m.in. sposób komunikowania się, podejmowania decyzji i udzielania medycznych czynność ratunkowych.

 - Ratownicy musieli m.in. najszybciej wbiec po schodach bez poręczy na 11 piętro budynku, udzielić pomocy poszkodowanym w związku z atakiem nożownika na dworcu PKP czy pomóc poszkodowanym w wypadku drogowym - relacjonuje Paulina Targaszewska, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Ze Szczecina na zawody pojechały dwa trzyosobowe zespoły ratowników medycznych WSPR. Zespół w składzie: Łukasz Kondrusik, Roman Mantaj i Piotr Tatol zajął podczas zawodów 4. miejsce, natomiast zespół w składzie Bartłomiej Zimoch, Patryk Fortuniak i Maciej Denisiuk uplasowali się tuż za nimi na 5. miejscu. Dodatkowo nasi ratownicy przywiozą do Szczecina dwa puchary za najlepiej wykonane zadania „Petent” i „Druh”.

- Zadanie „Petent” polegało na udzieleniu pomocy 72-letniemu pacjentowi z odmą, który był początkowo reanimowany przez świadka zdarzenia - wyjaśnia Paulina Targaszewska. - Według scenariusza, w trakcie zdarzenia, dla dodatkowego utrudnienia, doszło do awarii sprzętu medycznego. Zadanie „Druh” polegało natomiast na udzieleniu pomocy pacjentowi z bólem w klatce piersiowej, który po 4 minutach trwania konkurencji nagle zemdlał.

Od naszych ratowników medycznych lepsze były tylko trzy zespoły, które stanęły na podium. 1. miejsce zdobyło Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego, a 2. i 3. miejsca zdobyły zespoły z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie.

(sag)

Fot. WSPR

Ratownicy się sprawdzili. Wracają z pucharami

Komentarze

Radosława
Gratulacje!
2019-02-02 10:00:37

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie