sobota, 24 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ratownicy się sprawdzili. Wracają z pucharami

Ratownicy się sprawdzili. Wracają z pucharami

Ratownicy się sprawdzili. Wracają z pucharami
Data publikacji: 2019-02-01 13:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:31
Wywietleń: 2087 373996

Ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie zajęli czwarte i piąte miejsce na XIV Międzynarodowych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym w Bielsku Białej. W dwóch konkurencjach byli najlepsi. Przywiozą więc także dwa puchary za najlepiej wykonane zadania.

XIV Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym w tym roku odbywały się od 29 stycznia do 1 lutego w Bielsku Białej. W zawodach udział wzięły 33 zespoły ratowników medycznych z Polski i z zagranicy. Na uczestników czekały różne zadania i symulacje zdarzeń, w których musieli wykazać się wiedzą, umiejętnościami i sprawnością fizyczną.

Sędziowie oceniali m.in. sposób komunikowania się, podejmowania decyzji i udzielania medycznych czynność ratunkowych.

 - Ratownicy musieli m.in. najszybciej wbiec po schodach bez poręczy na 11 piętro budynku, udzielić pomocy poszkodowanym w związku z atakiem nożownika na dworcu PKP czy pomóc poszkodowanym w wypadku drogowym - relacjonuje Paulina Targaszewska, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Ze Szczecina na zawody pojechały dwa trzyosobowe zespoły ratowników medycznych WSPR. Zespół w składzie: Łukasz Kondrusik, Roman Mantaj i Piotr Tatol zajął podczas zawodów 4. miejsce, natomiast zespół w składzie Bartłomiej Zimoch, Patryk Fortuniak i Maciej Denisiuk uplasowali się tuż za nimi na 5. miejscu. Dodatkowo nasi ratownicy przywiozą do Szczecina dwa puchary za najlepiej wykonane zadania „Petent” i „Druh”.

- Zadanie „Petent” polegało na udzieleniu pomocy 72-letniemu pacjentowi z odmą, który był początkowo reanimowany przez świadka zdarzenia - wyjaśnia Paulina Targaszewska. - Według scenariusza, w trakcie zdarzenia, dla dodatkowego utrudnienia, doszło do awarii sprzętu medycznego. Zadanie „Druh” polegało natomiast na udzieleniu pomocy pacjentowi z bólem w klatce piersiowej, który po 4 minutach trwania konkurencji nagle zemdlał.

Od naszych ratowników medycznych lepsze były tylko trzy zespoły, które stanęły na podium. 1. miejsce zdobyło Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego, a 2. i 3. miejsca zdobyły zespoły z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie.

(sag)

Fot. WSPR

Ratownicy się sprawdzili. Wracają z pucharami

Komentarze

Radosława
Gratulacje!
2019-02-02 10:00:37

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Nekrologi

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie