Sobota 22 stycznia 2022r. 
REKLAMA

„Rasowce - Dachowcom", czyli radość pomagania [GALERIA]

Data publikacji: 2021-12-05 16:12
Ostatnia aktualizacja: 2021-12-05 16:12
„Rasowce - Dachowcom", czyli radość pomagania
To było wydarzenie o charytatywnym charakterze: na pomoc naszym braciom mniejszym, dla których zima to najtrudniejszy okres do przetrwania. Fot. Dariusz Gorajski  

Kocia arystokracja w niedzielę (5 grudnia) spotkała się z publicznością w gościnnych progach „Słowianina na emigracji", czyli tym razem w Szczecińskim Centrum Przedsiębiorczości. Przyczynkiem dla tej niecodziennej gali był Świąteczny Pokaz Kotów Rasowych ph. „Rasowce - Dachowcom".

To było wydarzenie o charytatywnym charakterze. Utytułowane Ich Wysokości z Cat Club Pomerania zbierały karmę i fundusze na pomoc zwierzętom bezdomnym i w potrzebie, czyli podopiecznym stowarzyszeń: KociArka oraz Zwierzęcego Telefonu Zaufania. Bo dla nich… to najtrudniejszy okres w życiu: bez dachu nad głową, o chłodzie i głodzie, trudno byłoby im przetrwać zimę bez wsparcia wielkich serc szczecińskich zwierzolubów.

- Tradycyjnie, Świątecznym Pokazem Kotów Rasowych z naszych hodowli staramy się pomóc innym czworonogom w potrzebie. Zwrócić uwagę publiczną na trudny los bezdomnych zwierząt, które wokół nas żyją. Przed nami i nimi szczególny czas: dla nas radosny i świąteczny, gdy dla nich okres walki o przetrwanie, czyli bezwzględnej zimy. Mamy szansę pomóc bezdomnym zwierzętom ją przetrwać, więc to robimy - przekonywały organizatorki wydarzenia.

Kto w niedzielę nie zdołał uczestniczyć w świątecznym pokazie ph. „Rasowce - Dachowcom", ten powinien zdążyć z pomocą przed zimą: na wsparcie czekają podopieczni wielu szczecińskich organizacji i fundacji ratujących zwierzęta, także zwierzaki ze schroniska (al. Wojska Polskiego 247). ©℗

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kocia arystokracja?
2021-12-05 19:08:00
Z punktu widzenia człowieka podstawową rolą kota jest łowienie drobnych gryzoni i odstraszanie ich swoją obecnością od tworzenia gniazd na terenie patrolowanym przez kota. Tę funkcję spełniają dziko żyjące koty i te które mogą bez skrępowania wychodzić na dwór. Natomiast leżaki kanapowe często cierpiące na choroby nieznane dzikim kotom będące stałymi pacjentami gabinetów weterynaryjnych, załatwiające się do kuwety nie są żadną kocią arystokracją tylko dewiantami i dekownikami.
opiekunka kotka woln
2021-12-05 17:04:09
Piękna inicjatywa! Wielkie brawa za jeszcze większe serca!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA