poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Radni zezwolili, a wójt wydzierżawił za 6 groszy za metr!

Radni zezwolili, a wójt wydzierżawił za 6 groszy za metr!

Radni zezwolili, a wójt wydzierżawił za 6 groszy za metr!
Data publikacji: 2018-02-23 13:49
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-25 17:36
Wywietleń: 6774 315592

Prywatny inwestor, który wydzierżawił za siedemset dwadzieścia zł miesięcznie od gminy Rewal atrakcyjną działkę o powierzchni 12 tys. m kw. tuż koło morza, walczy dziś o to, by zadłużona gmina podpisała z nim drugą umowę.

Dzięki niej odzyska 8 mln zł, które ma włożyć w budowę amfiteatru, czterech punktów handlowych, lodowiska i muzeum bursztynów. Dodajmy, że poprzedni wójt Rewala bał się podpisać taki dokument, choć… sam go przygotował. Sprawa, delikatnie mówiąc, wygląda naprawdę dziwnie…

17 maja zeszłego roku radni Rewala jednogłośnie podjęli uchwałę o wydzierżawieniu działki w Pobierowie. Spółka wydzierżawiła – za ZGODĄ radnych – teren o pow. 12 057 metrów kwadratowych za jedyne 723 zł miesięcznie. Słownie: SIEDEMSET DWADZIEŚCIA TRZY ZŁ!!! Na promenadzie prowadzącej nad morze! Latem będą tu stały liczne punkty handlowe i gastronomiczne, których właściciele zapłacą za poddzierżawienie terenu grube pieniądze. Ceny za przyczepę z hot dogami wahają się w sezonie w granicach kilkunastu tys. zł. Przemnóżmy to przez kilka punktów handlowych… ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 23 lutego 2018 r.

Tekst i fot. Mirosław Kwiatkowski

Na zdjęciu: Ul. Jana z Kolna w Pobierowie prowadzi na plażę. Z lewej teren dzierżawiony przez „BP”, a po prawej ma powstać „Hilton”.

Komentarze

Mieszkaniec Pobierowa
Biznes jest biznes ktoś zarobił...
2018-02-25 17:33:50
Woźniak-Mielcarek-Salamon-GATE
Polecam nastawić budzik na 05:30 rano bo CBA wchodzi zwyczajowo o 06:00. Nie stawiajcie oporu przy zatrzymaniu gdyż grupa AT reaguje zdecydowanie. Powodzenia w następnych wyborach.... nie zapomnimy wam TEGO do końca życia.
2018-02-25 10:07:22
Radni Pobierowa ostatnie dno
Zgadzam się z przedmówcami to wina w głównej mierze Radnych ze pozwolili na cos takiego. Jak oni teraz mogą spojżeć w twarze swoim wyborcom. Pobierowo jest małe i wszyscy ich znają. Radnym sie chyba funkcje popieprzyly. CBA powinno sprawdzić czy nie przyjęli korzyści materialnych w tym przypadku...
2018-02-24 20:55:38
Do zibiego
A na kogo doniòsł. Konkretnie jak już plujesz
2018-02-24 14:15:07
ANONIM
OTO ODPOWIEDZ SKĄD TAKIE ZADŁUŻENIE GMINY REWAL CK.120000000PLN/sto dwadzieścia mil./ W PARABANKACH. Tam CBA,CBŚ SAM PAN KAMIŃSKI Z BRUDZIŃSKIM DO POMOCY Z BŁASZCZAKIEM POWINNI ROZLICZYĆ KOMPLETNIE CAŁĄ RADĘ GMINY.A jeszcze coś mi się przypomina że RZĄD PANI SZYDŁO DAŁ NA PREFERENCYJNYCH WARUNKACH RZĄDOWĄ POżYCZKĘ ok 100000000pln/sto mil./ OT DOBRA ZMIANA!!!!nie tylko Wójt winien ale głównie RADA GMINY .Prześwietlić /p;licja skarbowa/każdego RADNEGO.
2018-02-24 11:20:40
zibi
Mirosław Kwiatkowski donosi nieprawidłowo,prawidłowo donosił jako TW.
2018-02-24 08:28:46
Radni
Chciałbym zwrócić uwagę na porażające zachowanie Radnych którzy przyklepali tą uchwałę. Nie wierzę że tak doświadczeni ludzie przez pomyłkę uchwalili to jawne złodziejstwo. Wszyscy powinni siedzieć ,a głównie Ci z Pobierowa!!! Gdzie jest Prokurator gdzie jest CBA
2018-02-23 20:45:30
Maik
A ok 49 gr,płacę samego podatku do gminy za moją własność,To jak 10-krotnie taniej jest wydzierżawić cudze niż zapłacić podatek za własne???Może lista radnych biorących udział w" tym "procederze podana do publicznej wiadomości da garść informacji odpowiednim instytucjom???
2018-02-23 20:18:36
Kawalarz
Wójt nic nie podpisze. Jego były księgowy kiedyś podpisał wymyślony przez Wójta dokument i teraz siedzi.
2018-02-23 19:56:04
były bywalec
No to co , w Rewolu po staremu ? Dobrze , że morze wygląda tak jak zawsze !
2018-02-23 17:33:16
@ sz. mieszkanko!
Te instytucje, w "stolyyycyy" maja tyle roboty,że na teren już brak im sił!
2018-02-23 14:57:57
mieszkanka
A gdzie jest NIK albo CBA czy jeszcze inna instytucja. Przecież to pachnie nieprawidłowościami na odległość!
2018-02-23 14:03:53