niedziela, 16 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Radni zdecydowali o usunięciu pomnika

Radni zdecydowali o usunięciu pomnika

Radni zdecydowali o usunięciu pomnika
Data publikacji: 2016-05-17 16:24
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:05
Wywietleń: 665 134086

Rada Miasta Szczecina przejęła uchwałę w sprawie usunięcia Pomnika Wdzięczności z centrum Szczecina. Najprawdopodobniej monument trafi na Cmentarz Centralny.

(dar)

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

Jarun
Sądzę, że pomnik nie byłby usunięty gdyby zamiast gwiazdy był krzyż. Na pomniku powinien być też św. Juzef -cieśla więc z młotem i Maryja zbierająca plony sierpem. Wszyscy zadowoleni i ponadczasowe. Ja to bym postawił żelazny pomnik złowrogiego Antoniego z naganem, żeby Rafał N. miał się komu kłaniać. W Rzymie jest medalion starca tzw. Usta Prawdy. Turyści wkładają w usta rękę i według legendy jak kłamiesz - to po rąsiuni. Pomyślcie; w Szczecinie byłaby atrakcja "Żelazny Antek z naganem". Według legendy: Antek z pomnika strzela do zaprzańców.
2016-05-18 09:45:23
bolo
Do Bdik może sobie w ogródku ten pomnik postawisz jak nie chcesz go likwidować?
2016-05-18 09:14:10
Do: Bdik
Co Ty za głupoty wypisujesz. To oczywiste, że w tym miejscu zostanie postawiona tablica informacyjna (w barwach Floating Garden), że w tym miejscu stał taki i taki pomnik, postawiony w celu upamiętnienia żołnierzy.
2016-05-18 07:53:03
Bdik
Zatrzeć pamięć II wojny, wymieszać ludność i Szczecin sam wróci do Niemiec. Okaże się za lat parę, że żadnej Armii Czerwonej ani Polaków tu nigdy nie było. Dobra robota.
2016-05-18 02:32:54
Sierp z mlotem,
Tak Komunisci jak i PO-stkomunisci wraz z KOD-em, caly czas wmawiaja Nam tylko to... ile to dobrego przyniesli Nam tak w Szczecinie jak i Wojewdztwie owczesni z lat 1939-1945 i dalej az do 1990 roku Rosjanie ! A moze wreszcie i nareszcie rowniez Ktos otwarcie wymieni... a ile tez i zlego... przyniesli Nam nie tylko w latach 1939-1945 ale i dalej az do roku 1990-go Ci sami Rosjanie ! Kazdy medal ma przeciez 2 strony i do tego jeszcze obrzeze...!!
2016-05-18 01:20:23
Ten pomnik wdzięczności ACz
trzeba obronić przed neofitami "patriotyzmu", kundlizmem to zachowanie Wańkowicz nazywał...
2016-05-17 23:29:24
Gargamel
i będzie miejsce pomnik klanu Kimów... obowiązkowo z kotem, może jeszcze ten dziwny pan o szalonym wzroku co to wszędzie widzi dynamit też się załapie. ehhh naród który nie szanuje własnej historii, jaka by ona nie była, nie zasługuje na szacunek.
2016-05-17 22:05:51
Zwolni się miejsce
No i będzie godne miejsce na pomnik św. pamięci Prezydenta...
2016-05-17 21:08:39
mim
będzie miejsce na pomnik konia a na nim kto ? a niżej pomnik kota z kim ?
2016-05-17 20:29:30
moro
Jak sądzę teren zostanie teraz oddany za symboliczną złotówkę najbiedniejszym w tym kraju, aby mogli postawić za publiczne pieniądze figurkę jakiegoś świętego, co uczyni ten teren świętym i okolicą pielgrzymek. O tym zapewne marzy wielkie dzięki. A może się mylę. Zobaczymy kto pierwszy wyciągnie rękę po ten plac jak usuną nikomu nie przeszkadzający do tej pory pomnik ludzi którzy przelali krew za takich, którzy nie wiedzieć czemu na nich teraz plują nienawistną śliną. No cóż taki mamy teraz klimat - zła, nienawiści i pogardy od tych którym się kiedyś nie udało i niewiele znaczą i wiedzą. Teraz myślą, że się wykażą sącząc jad.
2016-05-17 20:00:25
musti
Bieda i bezrobocie - Szczecin przestaje się rozwijać młodzi uciekają za pracą.Co robią radni - bawią się pomnikami???? WSTYD nie ma innych problemów w Szczecinie ????
2016-05-17 19:49:22
MiC
Żenujące. Zburzyć jedne, postawić drugie. Bo pomniki najważniejsze. A krzywe chodniki, Fryga, brak miejsc parkingowych to już pikuś. Żłobki i przedszkola też mogą poczekać, kolejki do lekarzy. Bo usunięcie pomnika sprawi, że będzie żyło się lepiej. Krótkowzroczność.
2016-05-17 18:39:22
Zuzanna
czekać na PIS..... Zwolni się miejsce - już wiadomo po co !!! Jestem ZA
2016-05-17 18:35:23
bezmózgowie
to hołd pamięci żołnierzy szeregowych i innych Armii Radzieckiej a nie stalina i innej "swołoczy". tam walczyli zwykli ludzie i dla NICH szacun
2016-05-17 18:18:51
Szczecinianin
Bardzo dobrze tam jego miejsce .
2016-05-17 18:00:05
Jarun
Kto głosował za, a kto przeciw?
2016-05-17 17:50:06
bobo
bravo!!!
2016-05-17 17:38:23
Wreszcie!
Przestanie straszyć.
2016-05-17 17:23:39
SOCHA MIETEK
PRAWIDŁOWO TYLKO AZ TRZEBA BYŁO CZEKAĆ NA PIS.
2016-05-17 17:09:12