Poniedziałek, 20 maja 2024 r. 
REKLAMA

Puszki, serca i mundury. Policjanci mają czuwać nad wolontariuszami

Data publikacji: 12 stycznia 2019 r. 15:17
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:30
Puszki, serca i mundury. Policjanci mają czuwać nad wolontariuszami
 

"Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP!" - przekazują policjanci, jednocześnie radząc wolontariuszom, jak bezpiecznie kwestować.

Nad przebiegiem 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czuwać będzie kilka tysięcy policjantów. Funkcjonariusze zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci, a także cały czas prowadzić działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych. Szczególną uwagę będą zwracali na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione.

- Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są wszystkim doskonale znane "serduszkowe" naklejki. Jeśli ktokolwiek będzie podejrzewał, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, prosimy o kontakt z policją lub strażą miejską ewentualnie gminną - przekazuje zespół prasowy KWP w Szczecinie. - Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu. 

Funkcjonariusze radzą również wolontariuszom:

- Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach: centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony; głównych ciągach komunikacyjnych, w miejscach dobrze oświetlonych oraz takich, gdzie występuje duże natężenie ruchu pieszych, objętych monitoringiem kamer, itp. Natomiast nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych czy uznawanych za niebezpieczne. Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych. Szczególnie ważne jest, abyście wracając do waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie: korzystajcie z pomocy znajomych i bliskich.

Policjanci apelują także, aby w każdej sytuacji wymagającej interwencji alarmować służby: dzwoniąc pod bezpłatne numery alarmowe 997 i 112. 

(Zebr. an)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

oficer rezerwy
2019-01-13 17:32:27
Nie po to Komendant Wojewódzki dostał lampasy i gwiazdki by je utracić lub zostać odwołany z ciepłej posadki za wyłamanie się i kwestowanie.To nie te czasy kiedy np.inni Komendanci Wojewódzcy sami zbierali do puszek na rzecz orkiestry pieniądze np.Pan Stańczyk.Trzeba mieć po prostu jaja by być sobą i płynąć pod prąd.Jak widać to po obecnych,bardziej boją się utraty swoich stołków,jak podjąć decyzję wbrew politycznym mocodawcom.Jest to dla mnie obrzydliwe i mam swoje zdanie na temat takich osób.
Przykre,że..
2019-01-12 22:32:05
Parszywa polityka obecnej władzy doprowadziła nawet do tego,że podległe jej służby i reżimowe media wyłączono z manifestacji i solidarności z WOŚP.Powiedzcie to swoim dzieciom,rodzicom,dziadkom,że sprzęt który ratował im zdrowie lub życie był zakupiony z tej kwesty.Spójrzcie im w oczy i przekażcie że to "wasza" decyzja świątecznej aborcji zabiła akces udziału.Macie usta pełne banałów i frazesów,mówiąc o miłości bliźniego,nie macie odwagi uczciwie i poza podziałami stanąć w walce o zdrowie,życie najsłabszych,o wykluczonych przez państwową służbę zdrowia-nie potraficie bo polityczna podległość i fałszywa lojalność nakazuje wam w niej tkwić ponad wszystko.Nie zabijecie ducha idei,nie jesteście w stanie obrzydzić społeczeństwu orkiestry.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA