środa, 19 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Puszki, serca i mundury. Policjanci mają czuwać nad wolontariuszami

Puszki, serca i mundury. Policjanci mają czuwać nad wolontariuszami

Puszki, serca i mundury. Policjanci mają czuwać nad wolontariuszami
Data publikacji: 2019-01-12 15:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:06
Wywietleń: 632 371171

"Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP!" - przekazują policjanci, jednocześnie radząc wolontariuszom, jak bezpiecznie kwestować.

Nad przebiegiem 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czuwać będzie kilka tysięcy policjantów. Funkcjonariusze zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci, a także cały czas prowadzić działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych. Szczególną uwagę będą zwracali na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione.

- Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są wszystkim doskonale znane "serduszkowe" naklejki. Jeśli ktokolwiek będzie podejrzewał, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, prosimy o kontakt z policją lub strażą miejską ewentualnie gminną - przekazuje zespół prasowy KWP w Szczecinie. - Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu. 

Funkcjonariusze radzą również wolontariuszom:

- Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach: centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony; głównych ciągach komunikacyjnych, w miejscach dobrze oświetlonych oraz takich, gdzie występuje duże natężenie ruchu pieszych, objętych monitoringiem kamer, itp. Natomiast nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych czy uznawanych za niebezpieczne. Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych. Szczególnie ważne jest, abyście wracając do waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie: korzystajcie z pomocy znajomych i bliskich.

Policjanci apelują także, aby w każdej sytuacji wymagającej interwencji alarmować służby: dzwoniąc pod bezpłatne numery alarmowe 997 i 112. 

(Zebr. an)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

oficer rezerwy
Nie po to Komendant Wojewódzki dostał lampasy i gwiazdki by je utracić lub zostać odwołany z ciepłej posadki za wyłamanie się i kwestowanie.To nie te czasy kiedy np.inni Komendanci Wojewódzcy sami zbierali do puszek na rzecz orkiestry pieniądze np.Pan Stańczyk.Trzeba mieć po prostu jaja by być sobą i płynąć pod prąd.Jak widać to po obecnych,bardziej boją się utraty swoich stołków,jak podjąć decyzję wbrew politycznym mocodawcom.Jest to dla mnie obrzydliwe i mam swoje zdanie na temat takich osób.
2019-01-13 17:32:27
Przykre,że..
Parszywa polityka obecnej władzy doprowadziła nawet do tego,że podległe jej służby i reżimowe media wyłączono z manifestacji i solidarności z WOŚP.Powiedzcie to swoim dzieciom,rodzicom,dziadkom,że sprzęt który ratował im zdrowie lub życie był zakupiony z tej kwesty.Spójrzcie im w oczy i przekażcie że to "wasza" decyzja świątecznej aborcji zabiła akces udziału.Macie usta pełne banałów i frazesów,mówiąc o miłości bliźniego,nie macie odwagi uczciwie i poza podziałami stanąć w walce o zdrowie,życie najsłabszych,o wykluczonych przez państwową służbę zdrowia-nie potraficie bo polityczna podległość i fałszywa lojalność nakazuje wam w niej tkwić ponad wszystko.Nie zabijecie ducha idei,nie jesteście w stanie obrzydzić społeczeństwu orkiestry.
2019-01-12 22:32:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie