środa, 23 stycznia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Pomorze Zachodnie zagra z WOŚP w Brukseli

Pomorze Zachodnie zagra z WOŚP w Brukseli

Pomorze Zachodnie zagra z WOŚP w Brukseli
Data publikacji: 2019-01-10 09:40
Ostatnia aktualizacja: 2019-01-10 16:23
Wywietleń: 489 370650

Pomorze Zachodnie przyłącza się do największej orkiestry dobrych serc i gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W najbliższy weekend (12-13 stycznia) siedziba Województwa Zachodniopomorskiego w Brukseli po raz kolejny zamieni się w sztab WOŚP i wesprze 27 finał orkiestry. Wydarzenie objął swoim patronatem Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. 

- Od ponad ćwierć wieku Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy gra m.in. dla pacjentów naszych szpitali. Inkubatory, kardiomonitory, pompy infuzyjne, pompy insulinowe, holtery, wózki inwalidzkie i dużo, dużo więcej sprzętu medycznego pomaga na co dzień mieszkańcom Pomorza Zachodniego. Orkiestra gra z nami, a my gramy z Orkiestrą. – powiedział Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Finały WOŚP w Brukseli nie były organizowane co roku, ale jeśli już się odbywały to udawało się zebrać kwoty na poziomie 40-45 tys. euro. Sztab zacznie grać już w sobotę 12 stycznia. Na ten dzień zaplanowano m.in. występy Teatrzyku „Złoty jeż”, „body painting” czy pokazy tańca nowoczesnego. W niedzielę ruszą licytacje, a cały dzień atrakcji zwieńczy koncert Organka.

W 2019 roku Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz zdecydował się przekazać na aukcje WOŚP unikalny model popularnego „smerfa”, makietę trójczłonowego EZT, wyprodukowanego przez NEWAG SA. Właśnie takie pociągi typu Impuls na co dzień zapewniają transport mieszkańcom regionu. Przebieg licytacji można śledzić pod tym adresem

Szczegóły dotyczące 27 finału WOŚP w Brukseli można zobaczyć na stronie www.wosp.be 

Ł.T

Fot. UMWZ

Komentarze

:)
Na cholere wy to komentujecie ,fundacja dostała zgode na final, na zbiorke kasy ,na wszystko ???!! TAK, dostaje ją od 27 lat, czyli dziala zgodnie z obowiazujacym prawem, jak jeden z drugim ma problem to zgłos to do odpowiednich urzedow,organow,sluzb i skoncz pier... tu w koncu !!!
2019-01-10 15:47:22
anty nitras
lewaki,lemingi,przyglupy itzn targowica ztvn i gazetki jakaly nabija kase jurasowi owsikowi w czerwonych gaciach w mysl hasla brawo ty! brawo JA !
2019-01-10 14:42:18
teść pasierba do @ pytam
"a w jaki sposób wojewoda zachodniopomorski wspiera WOŚP?" - wojewoda wspiera wspieraniem.
2019-01-10 14:06:07
janek bury
przestancie z ta zebranina i lansowaniem tego owsika w czewonych portkach
2019-01-10 11:33:05
kopacz
Im wieksza miernota personalnie tym wieksze parcie do samokreklamy.Wybierac po to marszałka wojewodzkiego żeby jezdził na zbiórki pieniedzy dla hochsztaplera to tak jakby reklamować "kopciuszka" jako najsprawniejsza prostytutkę "kaskady" Od goscia ktorego pensja jest wieksza od budżetu szczecinskiego hospicjum,społeczenstwo oczekuje czegos wiecej niz parcie na darmowa wycieczke,wyzerke i lansowanie sie na sciance.Wstydu to gosciu nie masz
2019-01-10 11:28:18
Anonim
A może lepiej te pieniądze przeznaczyć bezpośrednio na służbę zdrowia, bez pomocy pośrednika robiącego na tym swoje interesy.
2019-01-10 11:20:14
Gratulacje!!!
Wybraliśmy wspaniałego Marszałka. Młody,odwazny, mądry.Podejmuje śmiałe decyzje.Udział w WOŚP w Brukseli to również reklama idei Jurka Owsiaka i naszego Regionu !
2019-01-10 11:17:02
Jedźcie tam natychmiast. Przygrywajcie tamtejszym parlamentarnym alkoholikom. I niech tak zostanie.
.
2019-01-10 11:08:54
obserwator
wiadomo kodziarz wspiera swoich
2019-01-10 10:59:59
Lehoo
@hehehe - poznasz durnego po rechocie jego
2019-01-10 10:44:29
pytam
a w jaki sposób wojewoda zachodniopomorski wspiera WOŚP?
2019-01-10 10:29:20
hehehe
KODziarstwo, WOŚP,feministki, Misiło, Nitras i teraz Geblewicz - to teraz ulubione tematy Kuriera Szczecińskiego który kiedyś był świetną gazetą!
2019-01-10 10:02:28