Sobota 21 maja 2022r. 
REKLAMA

Puchar „Kuriera” dla Patryka Zbroi

Data publikacji: 2016-10-02 14:56
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:16
Puchar „Kuriera” dla Patryka Zbroi
 

Jest to najstarsza impreza żeglarska w Polsce, a główna nagroda, obecnie wieczyście przechodni Puchar „Kuriera Szczecińskiego” ma tę dodatkową wartość, gdyż wygrawerowano na nim nazwiska i nazwy jachtów wszystkich zwycięzców. W obecnych regatach po raz czwarty z rzędu wygrał Patryk Zbroja na jachcie „Tomahawk”.

Na pierwszym odcinku trasy, żeglarze w czołówce tasowali się, tak ż[e nie można było powiedzieć kto wygra. Prowadził nawet katamaran i w czołówce znajdowała się „Omega” z Myśliborza. Doświadczenie i rutyna wzięły górę i wygrał Patryk Zbroja. Ten znakomity zawodnik przeszedł całą drogę żeglarskiej kariery od „Optimista” po obecne trofeum. Startuje także razem z załogą w międzynarodowym cyklu rozgrywek pucharowych. Obok pucharu sternik otrzymał „Błękitną wstęgę jeziora Dąbie”, czyli nagrodę dla najszybszej załogi na jeziorze.

Drugi na mecie był Michał Jabłoński na jachcie „Sepulka”, trzeci - Mariusz Świstelnicki na jednostce „Master 3 Ravenit”, czwarty - Łukasz Czaja na katamaranie „Truekings”, a piąte - Janusz Olszewski na „Romantice”. Łącznie w tym wyścigu wystartowało 36 jachtów, a wśród nich cztery z pobliskiego Ueckermuende. Najlepszy wśród Niemców był Klaus Helms na „Ruden”.

Tydzień wcześniej - Jak poinformował nas Jerzy Kaczor, sędzia główny imprezy - rozegrano wyścigi w poszczególnych klasach o puchar Marka Czai, komandora „Pogoni”. I tak w grupie ORC wygrał Adam Lisiecki na „Lisicy”, w KWR I - Marek Lewestein jacht „ASSO”, w KWR II - Andrzej Sokołowski „Orson”, KWR III - Ryszard Ziemnicki „Halszka”, Otwarta I - Bogdan Stańkowski „Pesca III”, Otwarta II - Andrzej Wróbel „Wilejka”. Nagrodę specjalną „Fair Play” wręczono Cezaremu Wolskiemu na jachcie „Sharki”.

Tekst i fot.AG

Na zdj.: Załoga Patryka Zbroi na trasie regat o Puchar „Kuriera”.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA