Czwartek, 25 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Czas na propozycje

Data publikacji: 26 września 2016 r. 07:05
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:15
Czas na propozycje
 

Wystartowała piątą edycja „krokusowej rewolucji” z „Kurierem Szczecińskim". Od minionego piątku do najbliższej środy, (28 bm., włącznie) czekamy na zgłoszenia od naszych Czytelników, gdzie - ich zdaniem - w tym sezonie jesiennym powinniśmy pojawić się z nowymi cebulkami tych wdzięcznych kwiatów.

Każdej jesieni nasza „krokusowa rewolucja" pozytywnie nastraja zarówno najmłodszych, jak i starszych szczecinian, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, jak i lokalne firmy, biura, mariny, administracje, instytucje. Co roku w październiki i w listopadzie dołączają spontanicznie do akcji obsadzania cebulkami trawników, które już następnego roku – w marcu i kwietniu – zamieniają się w barwne dywany kwiatowe.

Każdy może się włączyć do tej pożytecznej inicjatywy, która wzięła początek od pomysłu Marii My.liwiec, przewodniczącej Rady Osiedla Arkoćskie-Niemierzyn. Krokusowa rewolucja zaczyna zataczać coraz szersze kręgi. Docieramy z nią do nowych rejonów samego miasta i poza jego granice, jak choćby do Mierzyna, Golczewa, Reska, Goleniowa czy Kołobrzegu. A dzięki wsparciu i zaangażowaniu Sylwiusza Mołodeckiego z „Zielonych Ogrodów" idea „krokusowej rewolucji" nabrała realnego wymiaru: wielkiej społecznej akcji.

W tym roku startujemy z 30 tysiącami krokusów od „Kuriera” i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Chcemy je posadzić wspólnie z Czytelnikami. Dzięki Wam udało się ożywić przestrzeń dawnej alei kwiatowej, upiększyć tarasy Wałów Chrobrego i brzeg Jeziora Słonecznego na Gumieńcach.

Słowem, zaczynamy sezon na krokusy. I do środy zbieramy Wasze sugestie, gdzie, na których placach i przy których ulicach warto posadzić kolejne krokusy. Prosimy o przekazywanie tych propozycji telefonicznie (91-44-29-101, w godz. 10-15) lub e-mailowo (konkurs@kurier.szczecin.pl). Z 10 zgłoszonych lokalizacji następnie także nasi Czytelnicy – w głosowaniu SMS – wybiorą tę najatrakcyjniejszą. ©℗

(MIR)
Fot. Mirosław WINCONEK

Tak było w październiku 2015. Z naszymi Czytelnikami wówczas nad Jeziorkiem Słonecznym na Gumieńcach sadziliśmy nowe krokusy. Gdzie je posadzimy tej jesieni? Czekamy na Cyztelników podpowiedzi.

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA