piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Niech się święci 1 Maja!

Niech się święci 1 Maja!

Niech się święci 1 Maja!
Data publikacji: 2016-05-01 18:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:01
Wywietleń: 1376 131835

- Wzywamy posłów i senatorów RP do podjęcia realizacji obietnicy powołania województwa środkowopomorskiego i poparcia naszego zadania - powiedział Włodzimierz Niemiec, przewodniczący Rady Powiatu Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Niedzielne (1 bm.) uroczystości z okazji Święta Pracy przed pomnikiem „Byliśmy - Jesteśmy - Będziemy" w Koszalinie były okazją do zdecydowanego podkreślenia aspiracji regionalnych, ale też zwrócenia uwagi na nierówności społeczne i łamanie demokracji w Polsce.

- Co dziesiąty Polak, czyli milion sześć obywateli, zalicza się do grupy biednych pracujących, bo zarabiają tyle, że nie wystarcza im na podstawowe potrzeby - stwierdził Jan Dobrzyniak, stojący na czele Międzypowiatowej Rady OPZZ Koszalin - Sławno.

- Wciąż aktualne są hasła, z którymi 126 lat temu ludzie wyszli na ulice w Chicago - ocenił Grzegorz Niski, szef Unii Pracy w Zachodniopomorskiem. - 1 maja to dzień, w którym apelujemy o elementarną sprawiedliwość społeczną.

- Pacynki prezesa nie będą nam mówiły, co robić, bo pełnione funkcje się zmieniają, a wstyd pozostaje - grzmiał Adam Ostaszewski, lewicowy radny sejmiku wojewódzkiego.

Pochodu nie było, ale frekwencja na manifestacji 1-Majowej była pięć razy większa niż przed rokiem, gdy przyszło około 30 osób. Zebrani oddali minutą ciszy hołd Gerardowi Kuligowskiemu, zmarłemu w wieku 73 lat przewodniczącemu Rady Wojewódzkiej OPZZ w Zachodniopomorskiem. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: Przy pomniku „Byliśmy - Jesteśmy - Będziemy" w parku Książąt Pomorskich w Koszalinie delegacje organizacji i stworzyszeń lewicowych złożyły wiązanki kwiatów.

Komentarze

Dekiel... PO PO--braniu PO-rannych Lekow,
Odp. do PO-nizszej puni ! Jak masz problemy z czytaniem Esperanto i tego co zaczyna sie na PO... to idz dalej do Szkoly ! A PO 2-gie jak moga tak Komunisci jak i PO-stkomunisci " SWIECIC " 1-go Maja, jak to sa ATEISCI, ktorzy wierza tylko w Lenina, Marksa i Stalina... oraz rownie PO-dobnym ??
2016-05-02 11:01:10
punia
A ty masz nawroty z tym pisaniem PO ? Ale cię trzyma...podziwiam i leki nie pomagają?!
2016-05-01 22:52:56
punia-belfer
Twórczy małolat, napisze i cieszy się. Wiemy, potrafisz pisać -tylko, że piszesz dla samego pisania. Wypracowanie nie zaliczone: pała!
2016-05-01 22:50:55
PO PO-dstawowce i Akademiach 1-szo Majowych,
A te 2-a PO-nizsze Komentarze: cap-a i Mamma mia... sa tak prostacie, ze az szkoda czasu na ich czytanie, nie mowiac juz o ich komentarzu !!
2016-05-01 21:51:03
Mamma mia!
" Wciąż aktualne są hasła, z którymi 126 lat temu ludzie wyszli na ulice w Chicago..." Jezusie!!! No to zróbmy coś ! Na początek proponuję pogonić PiS-iorów, do Smoleńska!
2016-05-01 17:42:07
cap kościelny
"Co dziesiąty Polak, czyli milion sześć obywateli, zalicza się do grupy biednych.." to niestety nie są słowa arcyDieńgi aniżadnego innego arcy-bi. Teraz, w czasach kaczyzmu będą arcyhandlarzami ziemi rolnej....
2016-05-01 16:24:37

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie