Środa, 29 listopada 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Areszt za staranowanie policyjnej blokady

Data publikacji: 03 maja 2016 r. 09:48
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:52
Areszt za staranowanie policyjnej blokady
 

Dwadzieścia zarzutów usłyszał we wtorek 36-latek, który w miniony weekend staranował cztery pojazdy w policyjnym pościgu. Mężczyzna trafił do aresztu.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z soboty na niedzielę, na drodze krajowej nr 6 między Białogardem, a Koszalinem. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie otrzymał zgłoszenie, że na wysokości Koziej Góry kierowca toyoty, łamie przepisy ruchu drogowego m.in. miga światłami, jedzie przeciwległym pasem ruchu z dużą prędkością. Funkcjonariusze z Białogardu podjęli pierwszą próbę zatrzymania go do kontroli, ale mężczyzna zaczął uciekać w stronę Koszalina. Między jednostkami zostały wysłane komunikaty przekazane patrolom z koszalińskiej komendy. Przy wjeździe do miasta sprawca natrafił na ustawione przez policjantów blokady.

Mężczyzna nie zatrzymując się, wjechał z impetem i uszkodził cztery pojazdy. Dopiero po użyciu przez mundurowych kolczatki, auto zatrzymało się kilkaset metrów dalej.

- Policjanci natychmiast zatrzymali 36-latka. W trakcie sprawdzania okazało się, że toyota została skradziona w Holandii, a mężczyzna poszukiwany jest dwoma listami gończymi. W przeszłości wielokrotnie karany był za przestępstwa przeciwko mieniu. Na dodatek prowadził pojazd wbrew sądowemu zakazowi - informuje mł. asp. Monika Kosiec.

Mundurowi przeszukali 36-latka oraz samochód, którym się poruszał. Odkryli przy mężczyźnie niewielkie ilości narkotyków.

We wtorek 36-latkowi zostały przedstawione zarzuty, za które może grozić mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności. (k)

Fot. Ryszard PAKIESER

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Na przyszlosc,
2016-05-03 11:12:13
A dlaczego dla 100 %-ej pewnosci, nie polozono od razu w/w kolczatki...??
Szarżował jak rasowy KODzista !
2016-05-03 10:41:22
.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA