czwartek, 13 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > PSL poparło kandydatów KO na senatorów

PSL poparło kandydatów KO na senatorów

PSL poparło kandydatów KO na senatorów
Data publikacji: 2019-10-05 10:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-05 20:35
Wywietleń: 994 419392

Zachodniopomorskie PSL poparło w piątek oficjalnie kandydatów na senatorów KO z dwóch okręgów szczecińskich – 97 i 98. W zachodniej części województwa kandydatami koalicji są posłanka Magdalena Kochan i senator Tomasz Grodzki.

- Chcielibyśmy oficjalnie potwierdzić to, co stało się kilka tygodni temu, kiedy wszystkie partie opozycyjne zawarły nieformalne porozumienie w sprawie startu do Senatu i w większości okręgów senackich w Polsce takie porozumienie udało nam się wprowadzić w życie – powiedział w piątek dziennikarzom szef lokalnych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego i wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa.

Kandydatem z okręgu szczecińsko-polickiego (nr 97) jest senator PO mijającej kadencji, chirurg i kandydat KO na ministra zdrowia Tomasz Grodzki. Jak powiedział, poparcie "tych, którzy żywią i bronią" jest niezwykle istotne. "Wierzę, że kierowanie się rozumem, pragmatyzmem, podstawowymi wartościami kulturowymi, które są w naszym narodzie i które PSL tak szczególnie kultywuje to dobry drogowskaz na dobrą współpracę na najbliższą kadencję" – powiedział Grodzki.

Posłanka PO Magdalena Kochan, ubiegająca się o mandat senatorski z okręgu stargardzko-świnoujskiego (98) wskazała, że pomoc i wsparcie w wyborach ze strony PSL są bardzo ważne. "Osiem wspólnych lat w Sejmie, najpierw z panią Jolantą Fedak, potem z panem ministrem (Władysławem) Kosiniakiem-Kamyszem to naprawdę czas bardzo dobry dla polityki społecznej, bardzo wiele wspólnych dokonań, bardzo wiele wspólnych spotkań, żeby te dokonania znalazły finał w ustawach sejmowych" – mówiła posłanka. Wskazała, że kontakty z politykami z PSL były dla niej wzorcowe i bardzo dobre.

Lider PSL w regionie, zapytany o poparcie dla kandydatów ze wschodniej części województwa (okręgi 99 i 100) powiedział, że tam sytuacja jest nieco inna. "Mam nadzieję, że liderzy naszej listy z okręgu 40 (koszalińskim) tam się wypowiedzą. Nie widzę problemu, żeby to, co zawarliśmy na poziomie krajowym, realizować także w tamtej części województwa, tylko ten głos musi wybrzmieć tam" – powiedział Rzepa.

W okręgach 97 i 98 kandydaci KO mają konkurentów z PiS: Tomasz Grodzki - radną sejmiku Małgorzatę Jacynę-Witt, a Magdalena Kochan - przewodniczącego rolniczej "Solidarności" Edwarda Kosmala.

W okręgu 99 (obejmującym m.in. powiaty kołobrzeski i drawski) w wyborach do Senatu zarejestrowani zostali kandydaci trzech komitetów: Janusz Gromek z KO, Henryk Carewicz z PiS oraz senator PO mijającej kadencji Grażyna Sztark, startująca z własnego komitetu wyborców.

O mandat senatora w okręgu 100 (koszalińsko-szczecineckim) będą się ubiegać Krzysztof Berezowski (KWW Niezależny - Krzysztof Berezowski), poseł PO Stanisław Gawłowski (KWW Demokracja Obywatelska) i Krzystof Nieckarz (KWW Prawo i Sprawiedliwość). Swojego kandydata nie zarejestrowała Koalicja Obywatelska, ani żadne inne ugrupowanie, którego dotyczy tzw. pakt senacki.

(pap)

Fot. Dariusz Gorajski

Na zdjęciu: Jarosław Rzepa

Komentarze

itd
TOwarzysze ludowcy cotam slychac u Janka burego czlonka krs/tej dobrej bo naszej/?Nadzwyczajna kasta czeka az srawa tego gangstera sie przedawni/neuman wie cos na ten temat/
2019-10-05 20:11:31
Kazek
Tego to chyba nikt nie poprze
2019-10-05 17:59:23
Zsl
Pocałunek śmierci wykonany prze i psl
2019-10-05 14:03:18
to było do przewidzenia
jaka jest rzetelność, prawdomówność PSL to jest teraz widoczne lecz wyborcy przy urnach wezmą to pod uwagę co na to Kukiz?
2019-10-05 13:52:28
Antoni
Trochę pójdę dalej. Nawet jak cała opozycja połączy się, to i tak może nie sprostać PiS. A najistotniejsze jest, to że pieniacy elektorat KO o tym wie.
2019-10-05 12:41:34
heheeh
Czyli PSL idzie ręka w rękę z SLD czyli lewactwem od LGBT które chce związków partnerskich i adopcji dzieci przez pary homoseksualne?! Brawo ludowcy, rolnicy pewnie to docenią w wyborach!
2019-10-05 12:35:56
roger
paranoja!!! razem z olgierdem to przecież kodziarze!!! i popierający lgtb!!! wstyd głosować na takich
2019-10-05 11:55:11
Lewackie koryto.
PO , SLD , PSL , KOD i inne lewactwo. Utwórzcie jedną lewacką partię. Po co udawanie , że coś was dzieli. Łączy was idea lewactwa i powrót do koryta.
2019-10-05 11:51:31
Szkoda
To nie jest dobra wiadomość dla Demokracji.To wykonanie partyjnych poleceń.Przecież istotą demokracji jest wybieranie najlepszych spośród równych szans.Co zrobiła w dotychczasowej karierze politycznej ta dwójka dla Pomorza Zachodniego?Czy oświata jest lepsza niż w innych częściach Polski i młodzi ludzie zostaję w Szczecinie?Czy medycyna jest na lepszym poziomie niż w innych częściach Polski?
2019-10-05 10:59:49

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie