poniedziałek, 14 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > PSL proponuje. Ofensywa energii odnawialnej

PSL proponuje. Ofensywa energii odnawialnej

PSL proponuje. Ofensywa energii odnawialnej
Data publikacji: 2019-10-03 17:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-04 11:07
Wywietleń: 687 419062

Wielkie, morskie farmy wiatrowe, fotowoltaika na dużą skalę, budowa biogazowni, wymiana pieców i kotłów węglowych. To kilka propozycji zachodniopomorskiego PSL, który stawia na energię odnawialną.

Według działaczy PSL w 2030 roku w Polsce udział energii ze źródeł odnawialnych w bilansie energetycznym powinien wynosić 50 procent.

- Chcemy, aby Polacy mogli produkować tani prąd i go sprzedawać. Chcemy dofinansowania do inwestycji w fotowoltaikę i inne źródła "zielonej" energii. Wycofamy ustawę "antywiatrakową", która zlikwidowała inwestycje w energię wiatrową. Zwłaszcza na Pomorzu Zachodnim. Jesteśmy za budową biogazowni. Przynoszą one aż trzy rodzaje korzyści - produkują prąd, energię cieplną oraz nawóz organiczny. Proponujemy także zakładanie małych elektrowni wodnych - mówił Jarosław Rzepa, wicemarszałek województwa i "jedynka" szczecińskiego PSL do Sejmu.

Partia proponuje także budowę wielkich, morskich farm wiatrowych.

- Powstawałyby 20 km od wybrzeża. W ten sposób nie psułyby krajobrazu. Takie farmy do 2050 roku mogłyby przynieść 60 mld zł, z czego 15 mld trafiłoby do budżetu państwa - stwierdził Bartłomiej Toszek, kandydat partii do Sejmu.

Zdaniem PSL Polska powinna odchodzić od elektrowni węglowych na rzecz gazowych. Nierentowne kopalnie miałyby być wygaszane. Górnicy mogliby wtedy zająć się produkcją elementów do urządzeń produkujących energię odnawialną. "Ludowcy" proponują także wprowadzenie dofinansowania, w wysokości 75-100 procent, do wymiany pieców i kotłów węglowych. ©℗

(dar)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

roger
a gdzie malowanka z widuchowej??
2019-10-04 10:50:35
wcale
Wcale nie zgapione od dawnych koalicjantów.
2019-10-04 07:05:28
pro_PO_zycja... dla Rolnikow
A moze najtaniej bylo by: zaorac... te stare i gnijace buraki i rzepe - to bedzie wreszcie spokoj !!!
2019-10-03 22:04:46
Gazy
Gazy cieplarniane trzeba wykorzystac do ogrzewania
2019-10-03 21:19:43
Metan
Wiatraki - a kysz!
2019-10-03 21:10:50
Każdy z PSLu wstawi sobie małą turbinkę wiatrową (gazową) w tyłek i hajda z energią i oszczędnie!!
.
2019-10-03 20:49:54
tak to jest
Jak zwykle walnął babola
2019-10-03 20:00:19
Badania w Niemczech pokazują
że turbiny wiatrowe są źródłem infra-akustycznego smogu który bezpośrednio oddziałuje na zdrowie ludzi i zwierząt - wpływ infradźwięków jest jednoznacznie negatywny - polecam Windkraft - Störsender fürs Herz: Mainzer Forscher untersuchen Folgen des Infraschalls - dopiero zaczynamy dowiadywać się o tym jak negatywnie oddziałują infradźwięki... Ceny energii elektrycznej - 1MWh z węgla to ok 190zł, 1MWh z wiatru to ok 280zł, jedna MWh z biogazu to ponad 700zł i dalej jest emisja CO2(tylko 14% mniej wyemitowanego CO2 z metanu czyli biogazu niż węgla). Jedyną szansą na tanią energię w Polsce jest geotermia - ponad 70% powierzchni Polski to użyteczne zasoby geotermalne. Energia czysta, mamy ją, nie musimy nic spalać i nic importować, obojętna dla zdrowia ludzkiego i świata naturalnego. Realizacja postulatów takich jak te zgłaszane przez kandydata z PSL to podwyżka cen energii elektrycznej o ok 700 - 800% Ustawa antywiatrakowa paradoksalnie była korzystna dla zdrowia Polaków - w Niemczech rozpoczęto poważne badania nad szkodliwością turbin wiatrowych - może być tak że za 2 - 3 lata w Europie zacznie się odchodzenie od energetyki wiatrowej na lądzie lub pojawia się rygorystyczne regulacje dotyczące minimalnych odległości od siedzib ludzkich.
2019-10-03 18:55:51
a teraz merytorycznie
Stawianie na energię odnawialną i odejście od energetyki węglowej skończy się dla nas tym że prąd będziemy kupować od Niemców, rozwalimy sobie całą energetykę a energia elektryczna będzie bardzo droga co zahamuje rozwój naszego kraju! Farmy wiatrowe są nieekonomiczne i bardzo szkodliwe dla środowiska! Panowie z PSL zapoznajcie się dogłębnie z tematem i przestańcie bzdury opowiadać! Energetyka węglowa jest najbardziej ekonomiczna i wyposażona w odpowiednie filtry najbardziej ekologiczna!
2019-10-03 18:26:12
ciekawy
Co jest zdrowsze rzepa czy sok z buraka?
2019-10-03 18:19:31
Fantazy
Nikt im nie powiedzial ze takie projekty sa realizowane? Jeszcze moga dodac produkcje pradu z dynama rowerowego