Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Przystanek osobowy Górzyca Reska wyładnieje [GALERIA]

Data publikacji: 08 maja 2019 r. 23:31
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:39
Przystanek osobowy Górzyca Reska wyładnieje
 

PKP Polskie Linie Kolejowe SA za 200 tysięcy złotych wyremontują przystanek w Górzycy Reskiej. Po 11 latach pasażerowie z nowego, wyposażonego m.in. w wiatę i ławki, peronu znów dojadą pociągami do Kołobrzegu czy Goleniowa. 

Od 9 czerwca br. składy pasażerskie POLREGIO (4 pary) znów będą się zatrzymywać na przystanku w Górzycy Reskiej. Poprawi to mieszkańcom dostęp do kolei, bo ostatni rozkładowy pociąg miał tam postój w 2008 roku. Teraz będą mogli podróżować koleją bezpośrednio w stronę Kołobrzegu lub Goleniowa.

Na przystanku osobowym w Górzycy Reskiej zostanie wykonana nowa nawierzchnia z płytek. Peron będzie poszerzony. Wiata zapewni schronienie przed deszczem. Zostaną zamontowane ławki i nowe oznakowanie. Będzie do niego wygodne dojście od strony drogi, dostosowane do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się. Skorzystają również cykliści, gdyż przy peronie będzie 5 stojaków rowerowych. O inwestycji poinformował w środę (8 maja) w Górzycy Reskiej minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, któremu towarzyszył m.in. wicewojewoda Marek Subocz.

Prace w Górzycy Reskiej planowane są do czerwca. Wartość robót, finansowanych z budżetu, to prawie 200 tysięcy złotych.

PKP PLK na trasę Goleniów – Kołobrzeg – Koszalin w ostatnich trzech latach przeznaczyły 12 mln zł. Dzięki temu są nowe wiaty w Ustroniu Morskim i Nowogardzie. W Kołobrzegu pojawiły się m.in. windy. W Mostach, Karcinie, Gryficach i Płotach zrobiono dłuższe i wygodniejsze dla pasażerów perony.

Z myślą o pasażerach PKP Polskie Linie Kolejowe SA zmieniają standard stacji i przystanków - również w Zachodniopomorskiem. Modernizację przechodzi stacja Szczecin Główny. Ma się zwiększyć komfort obsługi na stacjach i przystankach linii ze stolicy województwa w stronę Poznania. Jeszcze w tym roku PLK ogłoszą przetargi na remont 10 wiat. Zostaną one odnowione na stacjach: Kołobrzeg, Złocieniec, Lubiewo, Warnowo, Dolna Odra, Białuń, Wysoka Kamieńska, Recław, Ładzin, Parłówko.

(g)

Fot. PLK

 

 

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

mieszkaniec
2019-05-09 12:20:26
Zgr-edo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.PKP PLK uruchamia na nowo nieczynny i praktycznie nie istniejący od 10 lat przystanek osobowy. Położenie nowej nawierzchni i odtworzenie czegoś co nie istnieje i cała z tym związana infrastruktura do obsługi pasażera to nie jest kosmetyka jak piszesz. Jak nic nie robią- źle, jak coś robią - źle...? Już nie narzekajmy bo jest coraz lepiej. Brawo kolej, że myślicie o zwykłym społeczeństwie. Dla zwykłego pasażera zmienia się i to bardzo dużo na linii do Kołobrzegu i Świnoujścia, a i w innych regionach Polski też. Dużo przystanków odremontowanych lub nowych, czysto, dobra informacja i od dłuższego czasu można zaobserwować, że pociągi jeżdżą punktualnie no chyba że coś się wydarzy ale to bardzo rzadko się zdarza.
I dobrze !
2019-05-09 09:42:38
Kolej na trasie SZCZECIN- KOŁOBRZEG jest coraz lepsza !
perony powinny być podwyższone !!!
2019-05-09 08:25:37
Wymiana płytek na peronie to tylko kosmetyka, nie modernizacja. Zgr-edo

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA